Öğretmenlerimiz Çocuklarımızı İşleyen Sanatkarlarımız

20.7.2019
208 kez Okunmuştur.

Türkiye’de ilk kez Tokat’ta uygulanan Etüt Tokat projesi kapsamında etüt merkezlerinde görev yapantaokul öğretmenleri ile düzenlenen “Paylaşım ve Değerlendirme” yemeğinde bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, “Güçlü Türkiye’yi inşa edecek olanlar çocuklarımız. Öğretmenlerimiz de çocuklarımızı işleyen sanatkârlar.” dedi.

 Tokat il genelinde açılan 19 etüt merkezinde Liselere Geçiş Sınavına girecek olan bin 900taokul 8. sınıf öğrencisine kurs veren 100 öğretmenle bir restaurantta düzenlenen yemekte bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, tek tek ziyaret ettiği masalarda öğretmenlerle tokalaşarak, tanıştı. 

 Programda Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenleri çok sevdiğini ve meslek hayatı boyunca değer verip, önemsediğini belirterek, Tokat’ın eğitim alanında omuz omuza verilerek Türkiye’ye örnek olacağını kaydetti.

 Öğretmenler Çocuklarımızı İşleyen Sanatkarlar

Öğretmenlerin memleketimiz ve milletimizin yüz akı olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlerin bilginin taşıyıcısı olduğunu söyledi.  Öğretmenlere verilecek destek ile onların çok başarılı işler yapacağına inandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Ben inandığım şeyleri hedef olarak görürüm. Ayrıca inanan insanların önünde hiçbir şey duramaz ve mutlaka hedeflerine varırlar. Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli. Biz Türkiye’yi çok seviyoruz. Güçlü Türkiye’yi de inşa edecek olanlar çocuklarımız. Öğretmenler çocuklarımızı işleyen sanatkârlar. Bu yüzden çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Bilimde, sanatta, kültürde her alanda çocuklarımızı yetiştirecek olanlar sizlersiniz. Herkes işini iyi yapmayı, birinci kalite yapmayı hedefleyecek. Bu da işini sevmekle, insanları sevmekle olur. Yani herkes rolünü iyi oynayacak. Rol demek işin gereğini yapmak, bunu da aşkla, şevkle, yılgınlık göstermeden yapmaktır. “ dedi.

 Eğitimin Dostuyuz

Çocukların eğitiminin sadece akademik başarı olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, eğitimin kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler ile desteklenmesinin önemine değindi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Velilerimiz de akademik başarı görmek istiyor. Bizlerin de gelecek nesiller için bir şeyler yapması lazım.  Tokat’ın akademik anlamda başarısız olması adil olmaz. Sizler gibi kıymetli, değerli öğretmenler var. Tokat’ın Türkiye’de ilk üç yılda yirmi, ilk beş yılda ise ilk beşe gireceğine inanıyorum. Doğru iş yapmak yetmez, işi doğru yapmak da önemlidir diye bir söz vardır çok haklı bulurum. Burada sizler gibi çok kıymetli öğretmenlerimiz var. Ben bilginin, eğitimin dostu bir valiyim. Milli eğitim müdürümüz ile de konuştuk. Öğretmenlerimizin işini kolaylaştırmak, onlara yardımcı olmak ve onların önünü açmak istiyoruz. Tabiri caizse hem eğitim camiasının hem de öğrencilerimizin emrindeyiz. Eğer siz başarılı olursanız çocuklarımız başarılı olur, onlar başarılı olursa bizler başarılı oluruz. Bununla gurur duyarız. Değer üreten insanları değerli kılmak lazım. Öğretmenlerimiz değer üretiyonları değerli olduklarını hissettirmemiz lazım. Öğretmenlerimizi sevip sarmalamalı ve güzel işler yaptıklarında ödüllendirmeliyiz. İdarenin güzel işlerde her zaman destekçisi olduğunu bilmeleri lazım. Müdür bey,ganize etti sizlerde yaz tatili yapmayıp bu işe gönül verdiniz. Fedakarlığınızın farkındayım. Tokatlı çocuklarımız, insanlarımız için yapıyorsunuz. Bu çabalarınızdan dolayı tebrik ediyorum sizi. Bizim çocuklarımızın elinden tutmamız lazım. Çocuklar yeni şeyler öğreniyor, motive oluyorlar. İnsanın çalıştığının dışında bir ödülü yok. Ne kadar çalışırsan o kadar karşılığını alırsın.” diye konuştu.

 

Çocuklarımız Çalışkanlığı Karakter Haline Getirmeli

Aklın kalple birlikte kullanılması gerektiğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Bilgi, sanat ve kültürü de önemseyeceğiz. Müziği, resmi ve sanatı önemseyin, değer verin. Bunlar sadece iyi vakit geçirmek için yapılan şeyler değildir. Müzik bilmiyorsan bir uçak yapamazsın, resim bilmiyorsan bir bina yapamazsın. Kısacası güzel sanatlar bunlar için önemli. Bunu yaymamız lazım. Çocuklarımız önce bir numara karakterli, dürüst, ahlaklı, memleketin değerleri ile barışık olmalı ikincisi akademik anlamda başarılı olmalı. Ailelerimiz ve çocuklarımızın beklentilerini karşılayıp, akademik anlamın yanı sıra sosyal anlama katkı sağlamalıyız. Çalışkanlığı karakter haline getirmeleri lazım.” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’ye Örnek Olacağız

Tokat’ın  eğitim alanında omuz omuza verilerek Türkiye’ye örnek olacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi. “İnşallah Z-kütüphanesi konusunda da Tokat’ı bir numara yapacağız. Türkiye’nin en zenginleştirilmiş nitelikli kitapları ile Tokat Türkiye’ye örnek olacak. Bütün problemleri çözemeyiz ama elimizden geleni yapacağız. Ben bunu destekliyorum. Bende öğretmenlerim sayesinde başarılı oldum. Derdi dert etmek, memleketimizi, milletimizi ve ülkemizin geleceğine inandığımız için derdi dert ediniyoruz. Bu sizlerde var. Ben görev yaptığım zaman boyunca öğretmenleri bir numaraya koydum hep. Aklı, bilimi kullanan insanlardır. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum. Üniversite ve liselere geçiş içinijinal bir proje.  Derslerimiz hafta boyunca sürecek.  Okullar açıldıktan sonra hafta sonuna kayacak. Başarılı bir iş olacak. 50 tane okul pilot olacak. Türkiye bizi takip edecek. Tokat’ı örnek alacaklar. SpTokat’ta da örnek olacağız. Vebaliniz çok daha fazla oldu. Bu yüzden aşkla, şevkle devam edin. Ben size inanıyorum ve takip ediyorum. İlçe milli eğitim müdürleri ve kaymakamlarımızı da takip ediyorum. Takip ediyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Devletimiz materyal desteği sunuyor, imkanı olmayan çocuklarımız yararlanıyor. Benim sizden istediğim emek vermeniz. Aziz Sancar’ın dediği gibi “Bizi birbirimizden farklı kılan çalışmaktır.” Başta il valisi olarak, öğretmenlerimizi, eğitimi seviyorum. Sizlere her konuda destek ve yardımcı olurum. Bu böyle giderse akademik anlamda başarılı olup, güzel sanatlarla da taçlandıracağız. Tokatlı çocuklarımızın hayatına dokunmak önemli, hayır duası almak önemli. Sonuçta bunlar bayrak yarışı. Memleket ve milletin devamı için bayrak devam edecek. Güzel işler yapıyorsunuz, sizi önemsiyorum. Bu projeye sahip çıktığınız için destekliyorum. Ortaya çıkan başarı sizlerin, biz sadece size destek oluyoruz.”

 

Vali Dr. Ozan Balcı,  yaptığı konuşmanın ardından toplantıya aileleri ile birlikte katılan Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi  Merve Kartal ile 11 aylık Bilge Hilal Emektar’a kitap hediye etti.

 

Sosyal Bilgiler Öğretmeninden Vali Dr. Ozan Balcı’ya Kitap

Niksar Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Özlem Yüce, “Budama Mevsimi” adlı kitabını Vali Dr. Ozan Balcı’ya hediye etti. Niksar’ın tarihi, kültürü ve doğasını kaleme aldığı romanında işleyen Özlem Yüce, eğitime verdiği büyük destek nedeniyle Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.7.2019
Güncelleme Tarihi : 20.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar