Erbaa’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Programlar Düzenlendi

16.7.2019
1432 kez Okunmuştur.

Erbaa’da 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anma etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Erbaa ilçe müftülüğü  tüm şehitlerimiz için   Merkez Büyük Cami’de Kur’an-ı Kerim ve mevlidi şerif programı düzenledi. Din görevlileri tarafından okunan Kur’an, mevlidi şerif ve ilahilerin sonrasında, düzenlenen programın duasını ilçe müftüsü Muhammet Kara yaptı.

 

Etkinlikler kapsamında Erbaa Şehitliği, ilçe kaymakamı Bülent Karacan, belediye başkanı Ertuğrul Karagöl, ilçe müftümüz Muhammet Kara, daire amirleri, gaziler ve vatandaşlarla birlikte ziyaret edildi. Şehitlikte düzenlenen program da din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Okunan Kur’an-ı Kerimin duasını ilçe müftüsü Muhammet Kara yaptı. Yapılan dua sonrası kortej eşliğinde vatandaşların yoğun katılımıyla ‘‘ Milli Birlik’’ yürüyüşü gerçekleştirildi. Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan ve ilçe protokolü ile 15 Temmuz Şehidi Özel Harekât Polisi Birol Yavuzun ailesi ziyaret edildi. Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi ziyaret edildi.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Erbaa Cumhuriyet meydanın da çeşitli programlar gerçekleştirildi. Vatandaşların ilgi gösterdiği programda günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yapıldı. Program da Erbaa ilçe müftülüğü din görevlileri de görev alarak ilahi, ezgi ve kaside okudular.15 Temmuz gecesi Türkiye genelinde olduğu gibi Erbaa’da da saat 00.13 te tüm camilerimizde ve programın düzenlendiği Cumhuriyet meydanında salâlar okundu. Programda ilçe müftümüz Muhammet Kara 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için dua yaptı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.07.2019
Güncelleme Tarihi : 16.07.2019
İLÇELER
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar