15 Temmuz`da Tokat tek yürek oldu

16.7.2019
291 kez Okunmuştur.

Tokat`ta,15 Temmuz darbe girişiminin 3`ncü yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı`nda düzenlenen etkinliğe Vali Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 48`nci Piyade Alay Komutanı Albay Rıfat Dönel, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen programda vatandaşlar, ay yıldızlı bayraklarla meydanı doldurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın İstanbul Atatürk Havaalanı`nda katıldığı program ise meydanda vatandaşlara canlı izletildi.

Programda konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ``O günleri hatırlayalım, tişörtlerini çıkartıp, tankların o egzoz borularını tıkayan o kardeşlerimizi unutmayacağız. Yine ayaklarındaki o terlikleri çıkaran teyzelerimizi, nasıl o tankları kovaladıklarını unutmadık ve unutmayacağız. Çok iyi hatırlıyorum 5 yaşındaki çocuk, babası ile birlikte demokrasi nöbetine giderken kamyonuna bayrağını takmış ipi ile o kamyonu çeke çeke meydana gidiyordu. İşte o 5 yaşındaki çocuğun bayrak sevgisini unutmuyoruz. İşte biz böyle bir milletiz. Genciyle, yaşlısıyla,  çocuğuyla, evladıyla biz böyle bir genciz. Eğer mesele vatansa gerisi teferruattır diyen bir milletiz`` dedi.

15 TEMMUZ DEVLET VE MİLLET İÇİN KENETLENMEKTİR

Tokat Valisi Ozan Balcı ise, “15 Temmuz devletimiz ve milletimizin varlığı, geleceği tehlikeye girdiği zaman insanlarımızın doğulusuyla, batılısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle aynen İstiklal Savaşı`nda, Çanakkale Savaşı`nda olduğu gibi bir ve beraber olması demek, devlet ve millet için kenetlenmesi demektir.” Dedi.

Balcı, “Bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü” için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 yılında devletimizin ve milletimizin varlığına, birliğine, istiklalimizin ve istikbalimize, geleceğimize kast etmek isteyen hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı büyük Türk milletinin şanlı direnişini, cesaretini fedakarlığını ve o gün yaşananları hatırlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ben öncelikle o darbeyi başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisinin direnişi Türk Silahlı Kuvvetlerin içindeki vatansever askerlerin kahramanca mücadelesi ve hepsinden önemlisi büyük Türk milletinin fedakarlığı, cesareti ve şehit, gazi olma pahasına bertaraf ettik. Öncelikle 15 Temmuz gecesi devletimiz ve milletimizin varlığına yapılan kastı bertaraf etmek için canlarını veren 251 şehidimizi minnet ve şükranla anıyorum. Allah rahmet eylesin, ruhları şad olsun. 2 bin 196 gazimiz var. Onlarda fedakarca mücadele edip, uzuvlarını kaybettiler. Hepsini minnetle anmak istiyorum Bazen düşünüyorum da ancak bunu Türk milleti yapabilir.`` diye konuştu.

Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili`nin yaptığı duanın ardından camilerde sala okunmasıyla program son buldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.07.2019
Güncelleme Tarihi : 16.07.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar