15 Temmuz Öncesi Erenler Şehitliği ve 15 Temmuz Anıtında Çevre Düzenlemesi

11.7.2019
113 kez Okunmuştur.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen menfur darbe girişiminin yıl dönümünün yaklaşması dolayısıyla 15 Temmuz Anıtında ve Erenler Şehitliğinde devam eden çevre düzenlemelerini yerinde inceledi.

15 Temmuz Anıtında ve Erenler Şehitliğinde devam eden peyzaj çalışmalarını inceleyen Başkan Eroğlu, 15 Temmuz pazartesi günü anıtın ve şehitliğin Tokatlıların ziyaretlerine hazır olacağını belirtti.

Başkan Eroğlu, çalışmalarla ilgili şunları söyledi; “Malumunuz önümüzdeki pazartesi 15 Temmuz direnişinin ve destanının 3’üncü yıl dönümü. Biz de bu münasebetle 15 Temmuz 2019’da 3’üncü yılını idrak edeceğimiz bu destanın, özellikle şehrimizde iyi yaşatılması için daha önceden yapmış olduğumuz anıtımızda çevre düzenlemeleri, peyzajı ve farklı bir takım eklemeleri yapıyoruz. Bu çalışmaları 15 Temmuz gününe yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Tabii diğer taraftan şehitliğimizde de yine 15 Temmuz’un ruhuna, şehitlerimizin anısına düzenlemeler yaptık. istiyoruz ki şehitlerimizi, aziz dediğimiz Mehmetçiğimizi ve onların hatıralarını ilelebet gelecek nesillere aktarmanın gayreti içindeyiz. Bu noktada da son hazırlıklarımız yaptık. inşallah 15 Temmuz günü yapılacak olan programlarda hem şehitliğimiz, hem anıtlarımız hazır ve nazır bir şekilde halkımızı bekliyolacak”

15 TEMMUZ, BİR DİRENİŞİN ADIDIR

15 Temmuz direnişinin nesilden nesle aktarılması gerektiğini ifade eden Başkan Eroğlu; “15 Temmuz, bir direnişin adıdır. 15 Temmuz, gerçekten bu ülkenin küllerinden doğduğu ve vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan dinmez denildiği destansı bir gündür. Belki 3 yıl geçti ama halen dün gibi hafızamızda. O vatan hainlerinin, ihanet şebekesinin, FETÖ ve uşaklarının bu ülke üzerinde neler planladığını gördük. Buna rağmen halkın bir ve beraberce omuz omuza vererek 200 küsur tane şehidimiz ve binlerce gazimizle her yerde vatanımıza sahip çıktığımız o günleri unutmuyoruz. Cumhurbaşkanımız ki kendisi o gün, o gece tamamen onun üzerinden yapılmaya çalışılan bu darbe girişimine karşı vatanı için, ülkesi için haydi meydanlara dedi. Kendisi de meydanlara çıkarakada hep beraberce o darbeyi nasıl püskürttüğümüzü çok iyi biliyoruz. Bunu da bizler gelecek nesillerimize aktarmalıyız. Ben bu noktada bir kez daha buradan Allah bir daha bizlere böyle karanlık geceler yaşatmasın demek istiyorum. Diğer taraftan ise 15 Temmuz’daki ruhu, cumhurbaşkanımızınadaki seslenişini, o seslenişe kulak veren bütün halkımızın bayrak için, vatan için, toprak için canından vazgeçişini unutmayacağız. Bundan sonra da inanıyorum ki o ruhla, o heyecanla biz önümüzdeki yıllarda nice güzel işlere hep beraberce inşallah imza atacağız. Bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere o günada ülkesi için canınıtaya koyan bütün insanlarımıza ve gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Allah’ın izni ile yine cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023 vizyonuna hep birlikte 15 Temmuz ruhuyla Allah’ın izniyle kavuşacağız” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.7.2019
Güncelleme Tarihi : 11.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar