Çocuk Üniversitesi’nde Mezuniyet Sevinci

10.7.2019
75 kez Okunmuştur.

  Tokat Valiliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğinde yürütülen Çocuk Üniversitesi Projesi kapsamında eğitimlere katılan 35 öğrenciye diplomaları verildi.

 Tokat Valiliği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafındantaklaşa düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonunun temel alındığı “Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” kapsamında 5. Dönem Çocuk Üniversitesi mezunlarını verdi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör  Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Hidayet Arıkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Ataç Çelik, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Türkben, Devlet Konservatuvarı Müdürü  Doç. Dr. Mehmet Serkan Umuztaş İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdullah Gürbüz, Abdullah Taştan, akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

             Mezuniyet Töreni Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile başladı. Dinleti sonrasında, Çocuk Üniversitesinde verilen eğitimlerin olduğu slayt gösterisi izlendi. Slayt sonrasında, Çocuk Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler adına Seda Köprülü ve Taha Mert Melek almış oldukları eğitimler hakkında konuşma yaptılar.

             Üniversite  Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ömer Faruk Sönmez, “ Çocuk Üniversitemizde Ülkemiz eğitim sisteminin zorunlu eğitim-öğretim basamağının ikinci aşaması olantaokul dönemi çocuklarımızın keşfetme mutluluğunu yaşamalarını teşvik etmek, bilime ve çevreye olan merak ve ilgilerini arttırmak, üst düzey düşünme becerilerini geliştirmek ve uygun eğitimtamları ile çocukların bilim ve erken yaşta içselleştirmelerini ve bu bağlamda kalıcı öğrenmelerini sağlamak amaçlanmıştır. 2013 yılında kurulan ve bu yıl 5. Dönem faaliyetleri kapsamında 18 Haziran, 4 Temmuz 2019 tarihleri arasında faaliyet gösteren 35 öğrencimizin toplam 11 etkinlikle katılım sağladığı Çocuk Üniversitemizde 2023 Eğitim Vizyonu hedef alındı. Ben bizlere destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e il Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali’ye ve bizimle çocuklarımızın eğitimini tamamen gönüllü olarak üstlenen 15 akademisyen arkadaşımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

             İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali yaptığı konuşmada, “5. düzenlediğimiz Çocuk Üniversitesi etkinliğimizin çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Çocuklarımızla sohbet ederken Çocuk Üniversitesinden ne aldınız, ne öğrendiniz diye sorduğumdatak görüş, kendimizi tanıdık oldu. Bu etkinliğin düzenlenmesinde bütün çalışmalarda destek veren Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Bize destek verdiği gibi ufkumuzu da açıyor. Ben emeği geçen akademisyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

             Rektör  Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise yaptığı konuşmada, “Bizim için son derece mutlu bir gün. 35 öğrencimizi Üniversitemizde misafir ettik. İl Milli Eğitim Müdürümüz bizlere çok destek veriyvetaklaşa çalışıyoruz. Biz üniversite olarak göreve başladığımız günden itibaren bütün resmi kurumlarla işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Çocuk Üniversitesinin hayata geçirilmesinde başta Valimiz Dr. Ozan Balcı olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, bu projeyi bize sunan ve bu zamana kadar getiren, Üniversitemiz Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ömer Faruk Sönmez hocamıza, çocuklarımızın eğitimlerinde görev alan hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

             Açılış konuşmaları sonrasında eğitimlerde emeği geçen akademisyenlere teşekkür belgesi verildi. 

             Çocuk Üniversitesinden mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.7.2019
Güncelleme Tarihi : 10.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar