KEBAPTAN SONRA ŞİMDİ DE KENE DAVASI

9.7.2019
160 kez Okunmuştur.

Komşu ilimiz Sivas’la aramızda yıllardır tartışma konusu olan  Tokat Kebabı sorunu henüz bitmemişken, şimdi bir de kene sorunu çıkmaya başladı.

 Sosyal medya kalemşörlerinin oluşturdukları sanal haberlere karşı Sivas Valisi Salih Ayhan, bir açıklama yaptı.

Vali Ayhan, kentte artan kene vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada vakaların Tokat, Erzincan ve Yozgat’tan da geldiğini kaydetti.

Sivas Valisi Salih Ayhan, kentte Kırım Kongo Kanamalı  Ateşi (KKKA) hastalığıyla ilgili vaka sayısında artış yaşandığına dair  söylentilerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Vali Salih Ayhan; “Bizde elbette vakalar var, yok değil ama bunlar  komşu illerimizden gelen, Tokat`tan, Yozgat`tan ve Erzincan`dan gelen vakalar.  Onları sadece bir bütün olarak değerlendirdiğimiz takdirde Sivas`ta ürkütücü bir tablotaya çıkabiliyor. Ölüm vakası çok çok az” dedi.

 “TOKAT`TAN, YOZGAT`TAN VE KOMŞU İLLERDEN GELEN VAKALARI SİVAS`TA OLUYORMUŞ GİBİ HABER YAPMAK DOĞRU DEĞİL”

Ayhan, özellikle Sivas merkezde hiç vaka olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu; Vakalar genellikle ilçelerimizden gelmektedir. Kurumlarımız hassasiyetle parkları, bahçeleri, birçok mesire alanında ilaçlama faaliyetlerini yapmaktadır. Tedirgin olacak hiçbir husus yoktur, bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Vatandaşlarımızı doğadan uzaklaştırıcı açıklamalardan kaçınmak lazım. Keneye bağlı ölüm vakası ilimizde 3 köyde ve genelde çoban vatandaşlarımızda oldu. Onun haricinde pikniğe giden, geziye giden, doğaya çıkan vatandaşlarımızda böyle bir hadise olmadı. Bunu özellikle kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Tokat`tan, Yozgat`tan ve komşu illerimizden gelen vakaları Sivas`ta oluyormuş gibi haber yapmak da doğru değil. Vatandaşlarımızın tedirgin edilmemesi gerektiğini özellikle söylemek istiyorum.

Kene vakasının Sivas`ta çok yaşandığı söyleminin gündeme getirilmesinin doğru olmadığına dikkati çeken Ayhan, vatandaşların KKKA hastalığı ve hastalığı bulaştıran virüsü taşıyan keneler hakkında bilinçli olması gerektiğini söyledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.7.2019
Güncelleme Tarihi : 9.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar