Yaralı leylek tedavi edilerek doğal hayata döndürülecek

9.7.2019
97 kez Okunmuştur.

Tokatın Zile ilçesinde yaralı olarak bulunan Leylek; Doğa Koruma Milli Parklar ekipleri tarafından bulunduğu yerden alınarak Veteriner Hekimler tarafından gerekli muayenesi ve tedavisi gerçekleştirilmek üzere alındı.

 Konu ile ilgili açıklama yapan Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı Sağ kanadından yaralanan leyleğin gereken sağlık müdahalesinin yapıldığını, yara tedavisinin yerine getirilerek tedavisi gerçekleştirildiğini bildirdi. Leyleğimiz için şu an hayati bir durumun olmadığını bildirdi. Tokat Valiliği ve İl Özel idaremizin zaten sokak hayvanlarına yönelik tedavi projesinin yürürlülükte olduğu bir dönemde sadece sokak hayvanları değil doğal hayat da yaşayan vahşi hayvanların bile tedavilerinin yapılarak doğaya salınma sürecine gidilmesinin tüm canlıların yaşam hakkına saygı çerçevesinde ilimiz için son derece önemli bir kazanç olduğunu bildirdi.

 Yaşayan tüm canlıların sağlıklarının ve hayatiyetinin temini noktasında ilimizde bu güzel işlerin yapılmasını sağlayan, bu sorumluluğu kendinde edinerek doğaya, canlıya, insana saygılı bir ekibin tüm Türkiye ye örnek olacak bu projeler içinde olması bizler için sevindiricidir. Bu sebeple başta valimiz Dr Ozan Balcı olmak üzere Özel idaremize İl Genel Meclisimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum dedi.

 Doğa Koruma ve Milli Parkları ekiplerince teslim alınan leylek gerekli bakımı yapılarak iyileşme süreci sonrası doğaya uyum aşamasına gelince tekrar doğaya salınmasının gerçekleştirileceği bildirildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.7.2019
Güncelleme Tarihi : 9.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar