Tarihi Yazmacılar Hanı, Tokat turizmine  otel ve restoran olarak hizmet verecek

8.7.2019
1601 kez Okunmuştur.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik Yazmacılar Hanını ziyaret ederek, yürütülen restorasyon çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgiler aldılar.

 

 

Butik otel ve restoran olarak hizmet verecek, 19. yüzyıl Osmanlı mimarisi eserlerinden olan ve restorasyon çalışmalarının sürdüğü Yazmacılar Hanı’nı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Yazmacılar Hanının Tokat turizmine büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.

 

20 tek kişilik 19 çift kişilik kapasiteli odalara ve 300 kişilik yöresel restoran kapasitesi ile restore edilen Yazmacılar Hanı’nı yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 Eylül ayında hizmete açılacak hanın Tokat’a büyük kazançlar sağlayacağını ifade etti.

 

12 dükkan ile Tokat’ın kültürel el sanatları üzerine faaliyet gösterecek olan ve Tokat’ın yöresel ürünleri ile Tokat turizmine canlılık kazandırması beklenen Yazmacılar Hanı’nın Tokat’a ve Tokatlılara hayırlı olmasını dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, çalışanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederek, işçilere kolaylıklar diledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.07.2019
Güncelleme Tarihi : 8.07.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar