ZİLE OSB, OSBÜK GENEL KURUL TOPLANTISINDA TEMSİL EDİLDİ

8.7.2019
1564 kez Okunmuştur.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da katılımları ile TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonunda düzenlenen, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Zile OSB OSBÜK Temsilcileri, Zile OSB Yönetim Kurulu Üyesi Necati BİCE ve Müteşebbis Heyet Üyesi Ertuğrul Oğuz ŞENGÖR katıldı.

Bakan Varank Genel Kurul’da yaptığı konuşmada; “1962-2002 arasındaki 40 yıllık dönemde, yalnızca 80 OSB projesi tamamlanmışken, son 15 yılda hayata geçirdiğimiz OSB sayısı 120 oldu. Tabii bu projeleri hayata geçirmek öyle kolay işler değil. Bunun için gayret gerekiyor, vizyon gerekiyor, kararlılık ve çalışkanlık gerekiyor. En önemlisi de sanayicimizin ve girişimcimizin elinden tutmamız gerekiyor. Gururla ifade etmek istiyorum ki Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak sizleri bu konuda hiç yalnız bırakmadık. Tamamlanan OSB projeleri için yaklaşık 7 milyar lira tutarında kredi kullanılmasına imkân sağladık. Yine bugüne kadar 314 OSB`ye sicil vererek, tüzel kişilik kazandırdık. Dedi. Varank, 2019 Yılı Yatırım Programı`nda devam eden 92 OSB projesinin bulunduğuna dikkati çekerek, Bu projeler için 1,5 milyar liranın üzerinde harcama yapılmasına imkân sağlayacağız. 3 binden fazla parselin inşaatına başlandı, 4 bine yakını henüz proje aşamasında, 12 bin parselde de tahsis işlemleri devam ediyor. Dedi ve OSB`lerde istihdam hedefinin 2,5 milyon kişi olduğunu belirtti.

Konuşmalardan sonra gündem maddeleri ve teklifleri sırasıyla görüşüldü, oylamalar yapıldı. Yapılan gündem madde teklifleri oy birliği ile kabul edilerek genel kurul toplantısı OSB’lerin sorunları konulu serbest kürsüden sonra tamamlanmış oldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.07.2019
Güncelleme Tarihi : 8.07.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar