ÖĞRENCİLER YETENEK SINAVINDA TER DÖKTÜ

4.7.2019
380 kez Okunmuştur.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Tokat Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümüne alınacak öğrenciler için yetenek sınavı dün yapıldı. 80 öğrenci Resim Bölümüne girebilmek için yetenek sınavında ter döktü.

Tokat Güzel Sanatlar Lisesi okul müdürlüğünden yapılan açıklamada 2019-2020 eğitim öğretim yılı yetenek sınavı başvurularının 10-28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacağı belirtilmişti. Süreç boyunca Resim Bölümüne 80, Müzik Bölümüne 50 öğrenci yetenek sınavı için başvurdu. Resim Bölümüne girmek isteyen 80 öğrenci dün Güzel Sanatlar Lisesinde yapılan yetenek sınavında ter döktü. Sınava girecek öğrencilerle birlikte gelen veliler de okul dışında öğrencilerin sınavdan çıkışını bekledi.

Yetenek sınavını Haziran ayı boyunca okullarda duyurduklarını belirten Tokat Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Yusuf Dursun, Tokat`ta tümtaokul öğrencilerini yetenek taramasından geçirdik okul olarak. En ücra köşedeki okullara bile ulaşarak 8. Sınıf öğrencilerimize okulumuzu tanıttık, resim ve müzik yeteneklerini açığa çıkaracak testler uyguladık. O testler sonucunda öğrencilerin veli iletişim numaralarını aldık. Bu süreçte öğrencilerimize mesajla ulaşarak sınava davet ettik. Zaten bu sınava davet ettiğimiz öğrenciler de seçilen öğrenciler. Sadece bu okulda okumayı hak eden, yeteneği olan ama bu sınavdan bilgisi olmayan öğrencileri belirleyerek o öğrencilerimize ulaşmaya çalıştık. Resim bölümüne 80 öğrenci başvurdu, 30 öğrenci alınacak. 80 öğrencinin tamamı da taramalarda elimizden geçen öğrenciler. Bizzat nokta atışı yaparak aldığımız öğrenciler. Biz bu 80 öğrenciden hak eden en iyi 30`unu alacağız. diye konuştu.

SINAVLAR ŞEFFAF OLUYOR

Sınav ve sonucun şeffaf olacağına dikkati çeken Yusuf Dursun, Sınavımız şeffaf bir sınav olacak. Sınavlar 5 kişilik bir komisyon tarafından değerlendirilecek, 3`ü kendi okulumuzun öğretmeni, 1 tanesi akademisyen, 1 tanesi de dışarıdan resim öğretmeni olacak. Aynı jüri müzik için de geçerli. Sınavlarda komisyon hiçbir öğrencinin adını soy adını bilmeden aday numarasıyla değerlendirme yapıyve aday numarasını işliyor. Biz de tutanaklarda birleştirdiğimizde çocuğun aday numarasıyla yayınlıyoruz. Biz bile okul idaresi olarak hangi öğrencinin yetenek sınavını kazandığını bilmiyoruz. En son liste açıklanırken biz deada öğreniyoruz. Herkes için iyi bir sonuç olmasını temenni ediyoruz. Okulumuz güzel bir okul, başarımızdan memnunuz. Bu sene de üniversite sınavında güzel sonuçlar bekliyoruz her sene olduğu gibi. ifadelerini kullandı.

OKUL BAŞARISI GENEL ANLAMDA YÜKSEK

Tokat Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Yusuf Dursun, okulun genel başarısından memnun olduklarını belirterek, Okulumuz adı üstünde Güzel Sanatlar Lisesi, Tokat`ta tek. Genelde alanıyla ilgili dört yıllık fakültelere gönderiyor. Başarı olarak en kötü yılımızda bile yüzde 65-70`lerdeyiz. Gönderdiğimiz öğrencilerin tamamı dört yıllık üniversitelere; konservatuar, müzik öğretmenliği, güzel sanatlar fakülteleri, tasarım bölümlerine gittikleri için başarımız gayet iyi. dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.7.2019
Güncelleme Tarihi : 4.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar