MEYDAN PROJESİ TAMAMLANIYOR

3.7.2019
351 kez Okunmuştur.

Eski tarihi ve ticari kimliğine kavuşturulması amacıyla hazırlanan Meydan Projesi tamamlanıyor.

Tarihi şehirlerin kalbi niteliğinde yaşamın portresini sunan meydanları vardır. Hatuniye Cami ve çevresindeki “Tokat Meydan” alanı da böyle tarihi bir kimliğin kalbidir. Meydan denildiğinde Selçukludan Osmanlıya birçok tarihi eser yanında yaşanmışlıklar ve bu şehrin kimliği vardır. Hayatın akışı içerisinde birçok şehir gibi şehir içerisindeki alanlarda zamanla önemini ve misyonunu yitirebilmektedir. Meydan Projesi ile bu şehre, tarihe ve ecdada karşı sorumluluklar yerine getirilmiş oluyor. Hem tarihi bölgeyi eski misyonuna kavuşturmak hem de bölgede ticari canlılığa can suyu olması hedefleniyor. Projenin bölge turizmi açısından da Tokat’a ayrı bir misyon katması bekleniyor. Meydan projesi yaklaşık 35 milyon TL’ye mal olan bir projedir.

Yapımı üç etaptan oluşan Meydan Projesinin birinci etabında ana cadde üzerindeki iş yerlerinin taşınacağı GOP. Lisesi yanındaki İş Merkezleri yapıldı. Projenin İkinci etabında, Yeşilırmak İlkokulu başka bir alana inşa edilmek üzere, okul yerinin yıkımı gerçekleştirilerek yer altı otoparkı yapıldı. 120 araçlık bu otoparkta ayrıca köy minibüsleri de yer alacak. Meydan Projesinin üçüncü etabında Taşhan karşısında Hatuniye Cami istikametine doğru uzanan dükkân inşaatlarının yapım aşaması da tamamlandı.

 

İNŞAAT ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Dükkanlar yapıldı, esnaflar dükkanlara taşındı. Orta alan da kalan boşluk ise parke çalışmaları tamamlanmak üzere devam ediyor. Tarihi mekanlar bir birini artık görüyor. Proje kapsamında inşaat çalışmaları tamamen biterektaya çıkacak alanda insanların rahat bir şekilde iki tarihi mekanı da görebilecek. Böylece Meydan projesi ile tarihi eserlerin çevresinin açıldığı kimlikli bir Tarihi Tokat Meydanıtaya çıkartılmış oldu.

Behzat deresi tarafında üstü 4 bin m²lik bir meydan altında 120 araç kapasiteli kapalı otopark, yine meydanın cami yönünde Organik Ürünler Pazarı bulunuyor. GOP. Bulvarı tarafında ise 5 bin metrekarelik tarihi büyük meydan ve 61 dükkan, 13 ofis, 3 bloktan oluşan İş merkezleri yer almış olacak. Toplamda 9 bin metrekarelik sahanın düzenlenen Meydan Projesi ile esnafın daha modern imkânlarla hizmet vermesi sağlanırken, aynı zamanda ticari hayata da canlılık kazandırılması sağlanacak.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.7.2019
Güncelleme Tarihi : 3.7.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar