TRAVELSHOP TURKEY, TOKAT’TA GASTRONOMİ TURİZMİ WORKSHOP’U DÜZENLİYOR

20.6.2019
553 kez Okunmuştur.

Tanıtımganizasyonlarında Türkiye’nin önde gelen markalarından biri haline gelen TravelShop Turkey, 20-24 Haziran tarihleri arasında Tokat’ta gastronomi turizmi ‘workshop’u düzenliyor.

“Gastronomi ve ekoloji turizmi hızlı büyüyor”

Etkinliğin hedefine ilişkin konuşan TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, ekoloji ve gastronomi ekseninde gelişen turizm hareketlerinin diğer turizm çeşitlerinden daha hızlı büyüdüğüne dikkat çekerek, bu alandaki büyümenin yüzde 20’ler seviyesinde olduğunu söyledi.

B2B görüşmeler yapılacak

Dünyanın farklı ülkelerinden gelecek, gastronomi ve ekoloji turizmi alanında ekspe tur operatörününganizasyona katılacağını açıklayan Murtaza Kalender, 21 Haziran’da Tokat Dedeman Hotel’de gerçekleşecek B2B görüşmelerde sektörün tüm bileşenlerinin bir araya geleceğini söyledi.

Etkinliği bölge turizmine katkı sağlamak için yaptıklarının altını çizen Murtaza Kalender, bu nedenle katılımın tüm şirketler için ücretsiz olduğunu sözlerine ekledi.

Üç katı fazla harcıyorlar

Ekoloji ve gastronomi hedefli seyahat eden turistin deniz-kum-güneş için seyahat eden turistin üç katı daha fazla harcama yaptığını belirten Murtaza Kalender, “Türk turizmini çeşitlendirmek ve turizm hareketini 12 aya yayabilmek için gastronomi ve ekoloji turizmini faydalanılması gereken değerli bir ürün olarak görüyoruz” dedi.

“İlk 5’te olmalıyız”

Murtaza Kalender sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada ekoloji turizminde 44. Sıradayız. Fakat sahip olduğumuz güzellikler göz önünde bulundurulduğunda, rahatlıkla ilk 5’te olabileceğimizi görüyorum. Tokat’ta yapacağımızganizasyonla Türk turizmine biz de elimizden geldiğianda destek vermek istiyoruz. Tokat’a getireceğimiz yabancı tur operatörlerine bölgenin tarımsal zenginliğini göstereceğiz. Örneğin, kiraz bahçelerinden kiraz toplatacağız. Üzüm bağlarından yaprak toplatıp “sarma” gibi onlarda şaşkınlık yaratacak bir yemeği deneyimlemelerini sağlayacağız. Tokat Valiliği ve Tokat Turizm İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlendiğimiz bu etkinliğin gelecekte diğer illerimiz açısından örnek teşkil edeceğine inanıyorum.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.06.2019
Güncelleme Tarihi : 20.06.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar