Tokat 26 Haziran 1919`un 100. Yılına Hazırlanıyor

12.6.2019
73 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliği  ve Tokat Belediye Başkanlığı işbirliğiyle yürütülecek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tokat’a teşriflerinin 100. yıldönümü kutlama programının planlama toplantısına katıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik Hizmetleri ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar, Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Çakır, Tokat ADD Başkanı Mehmet Ali Cinlioğolu, 48. Piyade Alay Komutanı Temsilcisi ve ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Toplantıda Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Tokat’a teşriflerinin 100. yıldönümü olan 26 Haziran 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler değerlendirildi.

“26 Haziran 1919’a Yakışan Bir Program Düzenledik”

Atatürk’ün Tokat’a toplamda 6 defa teşrif ettiğini ve ilk teşriflerini 26 Haziran 1919 tarihinde gerçekleştirdiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Kurtuluş Savaşı`nın hazırlık çalışmalarının yoğun bir şekilde yürütüldüğü Tokat’ımız, önemli bir geçiş yoludur. Mustafa Kemal Paşa, Tokat’ta büyük ilgi ve destek görmüştür.” diye konuştu.

Günün anlam ve önemine yakışacak çeşitli etkinliklerin planlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ımız ve Tokatlı hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içinde büyük bir heyecan ve coşkuyla geçecek bir program hazırladık.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.6.2019
Güncelleme Tarihi : 12.6.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar