Resul Demir: “Emek Ve Adalet Talebimizi Haykıracağız” 

11.6.2019
64 kez Okunmuştur.

Hak-İş Tokat İl Başkanı Resul Demir binlerce işçinin işten çıkarılmalarını protesto etmek üzere HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan`ın da katılımıyla 196 kilometrelik bir protesto yürüyüşü düzenleyeceklerini duyurdu.

 

Hak-İş Konfederasyonu, Hizmet-İş Sendikası son aylarda işten çıkarılan işçilerin sesine ses vermek, işten çıkarmaları protesto etmek üzere Bolu`dan Ankara`ya Emek ve Adalet Yürüyüşü düzenleyecek. Bolu`dan başlayacak olan Emek ve Adalet Yürüyüşü, Ankara`da CHP Genel Merkezinin önüne sonlandırılacak.

11 Haziran Salı Günü İşten çıkarmaların başladığı Bolu Belediyesi`nin önünden bağlayacak olan Emek ve Adalet Yürüyüşü, Ankara`da CHP Genel Başkanlığı Binasının önünde sonlandırılacağını kaydeden Hak-İş Tokat İl Başkanı Resul Demir, düzenlenecek yürüyüşte CHP ve HDP`li belediyelerde yaşanan işten çıkarmaları protesto ederek, emeğin yanında, adaleti de isteyeceklerini söyledi.

Hizmet İŞ Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, 31 Mart seçimlerinden sonra el değiştiren Bolu, İzmir-Menderes, Samsun-Atakum, Çanakkale-Bayramiç, Antalya Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Şırnak-Cizre, Diyarbakır-Lice-Yenişehir-Sur, Muş-Varto belediyelerden sendikamıza üye olup, işten çıkarılan binlerce işçi kardeşimiz var.  Ne insani, ne de hukuki hiçbir dayanağı bulunmayan bu işten çıkarmalarla ilgili farklı platformlarda tepkilerimizi sık sık dile getirdik, getiriyoruz. Adil, hukuki ve demokratik olmayan bu haksız, kural tanımaz tutum karşısında sesimizi gür bir sesle bir kez daha Bolu-Ankara yürüyüşümüzle tepkimizi bir kez dile getirecek ve adı geçen belediyelere karşı demokratik, sendikal haklarımızı hatırlatmış olacağız. Emek ve adaleti ağızlarından düşürmeyen sözde emek savunucularına karşı 11 Haziran`da Bolu Belediyesi`nin önünde başlayarak, 196 kilometrelik yolu 11 günde tamamlamayı planlayarak 22 Haziran günü CHP Genel Başkanlığının önünde sonlandıracağız. Bu yürüyüşle; sendikal tercihlerinden dolayı emekçileri kapı önüne koyan, keyfi işten çıkarmalarla emekçileri işiyle, aşıyla ve ekmeğiyle sınayanların maskelerini bir kez daha düşürmüş olacak, Emek ve Adalet talebimizi haykırmış olacağız diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.6.2019
Güncelleme Tarihi : 11.6.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar