16’ncı GELENEKSEL PİLAV GÜNÜNDE BULUŞTULAR

10.6.2019
179 kez Okunmuştur.

Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunlarının bir araya geldiği etkinlik, Gaziosmanpaşa Lisesi’nin önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılan yürüyüşle başladı. Atatürk büstüne konulan çelengin ardından Gaziosmanpaşa Lisesi bahçesinde düzenlenen programda konuşma yapan Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Av. Melih Yardımcı Gaziosmanpaşa Lisesi mezunu olmaktan duyduğu gururu paylaştı.

Başkan Yardımcı, yaptığı konuşmada Gaziosmanpaşa Lisesi’nin Tokat’ın tarihinin bir simgesi olduğunu vurguladı ve konuşmasına şöyle devam etti;  “Gaziosmanpaşa Lisesi’nden mezun olup ta gurur duymamak mümkün değil. İçimizde Devlet Bakanlarımız var, Milletvekillerimiz var, Profesörlerimiz var, doktorlarımız, yüksek yargı üyelerimiz var. Gerçekten Gaziosmanpaşa Lisesi mezunu olmak ayrı bir gurur ayrı bir ayrıcalıktır. Gaziosmanpaşa Lisesi Tokat tarihinin bir simgesi durumunda oldu.  Malumunuz Her yıl geleneksel olarak Haziran ayının ilk Cumartesi olarak bu etkiliğimizi sürdürüyoruz. Ama son üç yıldır Ramazan ayına ve seçimlere denk gelmesinden dolayı tarihte oynama yapmak durumunda kalıyorduk. Önümüzdeki yıldan itibaren artık düzenli bir şekilde yapmayı planlıyoruz.

 

Nisan 2015 yılında yönetime geldiğimizde Gaziosmanpaşa Lisesi tercih edilen okullar arasında 4’üncü sırada yer alıyordu. Bunu nasıl birinci sıraya alırız düşüncesi ile okulumuzu tercih eden 4 öğrenciye burs kararı aldık. İlk öğretimlerin son sınıflarını gezerek ve okulumuzu tanıtarak tercihler arasında birinci sıraya yükselmesi için çaba harcadık. Şuan 2’inci sıradaki tercih edilen okul konumuna geldi. Ancak günümüzde Gaziosmanpaşa Lisesi sınavla girilen okullar arasından çıkarıldı.

 

Biz tekrar Milli Eğitim Müdürlüğü, okul yönetimi, mezunlar derneği olarak hummalı bir çalışma başlattık. Lisemizi nasıl tekrar sınavla tercih edilen okul yaparız diye. Bu çalışmamız 2019 yılı Şubat ayında Tokat’ı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’u okulumuza davet ettik. Kendisi okulumuzu gezdi anı defterimize de yazdı. Okulumuz  artık sınavla öğrenci alan okullar statüsüne geldi.  Geçmişte olduğu gibi bugünde öğretmenlerimizin de gayreti ile eski başarılı günlerini görecektir” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.6.2019
Güncelleme Tarihi : 10.6.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar