Vali Balcı’dan Ramazan Davulcusuna Bahşiş

22.5.2019
89 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Gaziosmanpaşa Bulvarında gördüğü Ramazan davulcusuna bahşiş verdi.

 Huzurevinde katıldığı iftar programının ardından Gaziosmanpaşa Bulvarı’nda Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan beraberinde yürüyüş yapan ve yolda Ramazan davulcusu eşliğinde halay çeken gençlerle sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Ramazan davulcusuna bahşiş verdi.

Gençlere de kitap hediye eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın tarihi ve doğasının yanı sıra kültürü ile Türkiye’nin seçkin şehirlerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Tokat’ta Ramazan ayrı bir güzel geçiyor. Ramazan ayının 15. gününden sonra davulcular bahşişlerini almaya başlıyor. Ben de yoldan geçerken fark ettiğim bu güzelliğetak olmak istedim. Bu tür kültürel özelliklere sahip çıkmak lazım.  Bunlar milletleri millet yapan özellikler, şehirleri şehir yapan değerlerdir. Kültürün gelecek nesillere aktarılması açısından önemlidir. Güzel bir geleneği Tokat yaşatıyor, yaşatmaya da devam edilmeli.” dedi.

Taşhan girişinde kendisine yapılan  dondurma ikramını geri çevirmeyen Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara, halay çeken gençlere ve davul zurna ekibine dondurma ikram etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.5.2019
Güncelleme Tarihi : 22.5.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar