Turhal’da Engelliler Haftası Etkinliği

18.5.2019
1778 kez Okunmuştur.

Dünya Engeliler Haftası nedeniyle Turhal Kaymakamlığı tarafından bir etkinlik yapıldı. 

 10-16 Mayıs arası kutlanılan Dünya Engeliler Haftası nedeniyle Turhal Kaymakamlığı tarafından bir etkinlik yapıldı. 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda yapılan etkinliğe katılan Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, “böyle anlamlı bir programda sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bizim görevlerimiz arasında engellilerimize hizmetler sunmak var. Bu sene sayın Valimizin de öncülüğünde ayrı ayrı değil de tüm resmi ve özel kurumlarla birlikte tek bir program hazırladık. Sevgili öğrencilerimiz, engelli yavrularımız engellerini aşmış bir vaziyette bize yaptıkları programı ve çalışmaları sunacaklar. Biz tabii ki bu bireylerimizin ve ailelerimizin her zaman yanındayız. Sosyal devlet olarak ta engelli vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya ve isteklerini gidermeye çalışıyoruz. Bugün engelli vatandaşlarımıza Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı devletimiz her türlü desteği sağlıyor. Bunun yanı sıra kamu kurumlarında ve günlük sosyal alanlarda erişilebilirlik ve ulaşılabilirlik için alt yapı yatırımları yapılıyor. Yay geçitlerinde ve kaldırımlar engelli araçlarının geçebileceği düzenekler oluşturuluyor.

 Buradaki nihai amaç engelli olarak adlandırdığımız vatandaşlarımızın yahut engelli yakını olan ailelerimizin kamu hizmetlerinden eşit bir şekilde yararlanması, günlük hayatta diğer vatandaşlar gibi herhangi bir sınırlama olmaksızın kendilerini günlük yaşama adapte edebilmeleridir. İnşallah yapılan çalışmalarla her geçen gün bu vatandaşlarımız ve ailelerimizin sıkıntılarını bir nebze daha gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Düzenlenen etkinliğe Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı İlker Bekler, resmi kuru müdürleri, özel rehabilitasyon merkezlerinin yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.05.2019
Güncelleme Tarihi : 18.05.2019
İLÇELER
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar