JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA OPERASYON

15.5.2019
110 kez Okunmuştur.

Tokat İl Jandarma Komutanlığı Zile İlçe Jandarma Komutanlığınca, Zile ilçesi sorumluluk bölgesinde Haberleşme ve Enerji Nakil Hattı Kablo Hırsızlığı Suçunu işleyen şahıslara yönelik, Zile Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karara istinaden Tokat İl Jandarma Komutanlığınca başlatılan soruşturma kapsamında; Yozgat İli Çekerek ilçeside ikamet eden (4) şahıs, Ankara ilinde ikamet eden (1) şahıs ve İstanbul ilinde ikamet eden (1) şahıs olmak üzere toplam (6) şüpheliye yönelik, (6) adreste icra edilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan (5) şüpheliden, (2)’si sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştır. (3) şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Firari durumda olan (1) şüphelinin yakalanması maksadıyla çalışmalara devam ediliyor.

 

Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada; Türk Telekom A.Ş.ye ait (36) kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ye ait olduğu değerlendirilen (6.6) kg. sinyalizasyon kablosu ve (2) adet balta ele geçirilmiştir.

 

Başlatılan soruşturma kapsamında bugüne kadar; (10) şüpheli yakalanmış, bunlardan (6)’sı sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, (3)’ü adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır. Şüphelilere ait ev ve eklentileri ile araçlarında yapılan aramalarda; Türk Telekom A.Ş.’ye ait (350) metre kablo, (202.8) kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ ye ait olduğu değerlendirilen (6.6) kg. sinyalizasyon kablosu ile şüpheliler tarafından suçta kullanılan (3) adet balta, (1) adet demir kesme makası ve (1) adet telefon direğine çıkmak için kullanılan ayakçak ele geçirildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.5.2019
Güncelleme Tarihi : 15.5.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar