Yaya geçitleri önüne ‘ÖNCE YAYA’ yazıldı

15.5.2019
142 kez Okunmuştur.

Tokat’ta yaya önceliğine dikkat çekmek için ‘Önce Yaya’ görselleri kent merkezinde bulunan yaya geçitleri önüne çizildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için hazırlanan ‘Önce Yaya’ görselleri kent merkezinde bulunan yaya geçitleri önüne çizildi. Engelliler günü dolaysıyla Gaziosmanpaşa Bulvarının trafiğe kapatılmasını fırsat bilen trafik ekipleri ve zabıta ekipleri cadde üzerinde bulunan bütün yaya geçitlerinin önüne “Önce Yaya yazdı.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, engelliler günü dolayısı ile yapılan yürüyüşü için yolun trafiğe kapatılmasını fırsat bilerek çalışma yaptıklarını söyledi.

Topaloğlu, Öncelik yayanın, öncelik hayatın projesi kapsamında yaya geçitlerinin daha görünür hale getirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda belediye zabıta ekiplerimiz yardımcı oldular sağ olsunlar. Önce yaya şablonu yol üzerine yerleştirilerek boyandı. Bu yazıyı gören sürücülerimiz daha dikkatli olacaklar. Görecekler ki yaya geçitlerinde yaya olduğu zaman önceliği yaya vermeleri gerekiyor. Bunu belirtmek içinde bütün il şehir genelinde bu resimli yazılarımızı yazarak sürücülerimizi daha duyarlı hale getirmiş olacağız.” dedi.

“YAYALARDAN ŞİKAYETÇİYİM”

Yayalardan şikayetçi olduğunu belirten Eyüp Doğan, yayaların nasıl karşıdan karşıya geçtiklerini göstererek anlattı. Bayanların şoförleri takmadıklarını ifade eden Doğan, “Dalgın olabilirim trafikte. Öncelik yayanın ama bayan telefonuna bakıyşoföre bakmıyor. Ben oldu ki vurdum. Kim suçlu? Ben suçluyum. Kulaklığı kulağında, kulaklığı çıkartsın yoluna baksın neden bakmıyvatandaş. Ben yayalardan şikayetçiyim yayalarda kendine çeki düzen versin.” Diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.5.2019
Güncelleme Tarihi : 15.5.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar