Üreme sağlığı eğitimi verildi

11.5.2019
128 kez Okunmuştur.

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından gerçekleştirilen Üreme Sağlığı Eğitimine katılanların sertifikaları verildi.

Çocuk, Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından gerçekleştirilen Üreme Sağlığı Eğitimine katılanların sertifikaları Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika töreni ile sona erdi. Anne ölümlerini önlemek ve anne sağlığını korumak, bebeklerin sağlıkla doğmalarını ve yaşamalarını sağlamak, istenmeyen gebelikleri önlemek ve halkımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla düzenlenen Üreme sağlığı eğitimleri kapsamında beş modülden oluşan eğitim verildi. Üreme Sağlığına Giriş, Aile Planlaması ve Danışmanlığı, Güvenli Annelik, Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar ve Gençliğe Yönelik Üreme Sağlığı Hizmetleri modül eğitimi olmak üzere eğitimler tamamlandı.

15 gün süren eğitmde Üreme Sağlığı Eğitimcileri Dr. Gülcan Başara, Ebe Nihal Oflaz, Ebe Seyhan Özelce, Ebe Nurşen Yazıcı, Ebe Aydan İlhan ve Hemşire Hacer Güner katılanlara eğitim verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.5.2019
Güncelleme Tarihi : 11.5.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar