Kaymakam Üçer, “Trafikte Karşımızdakilere Saygılı Olmalıyız”

8.5.2019
2979 kez Okunmuştur.

Turhal Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinliklerine katıldı.

 Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla ilçemizde bir program düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı`nda gerçekleştirilen programda, trafikle ilgili materyallerin yer aldığı stant açıldı.

 Törende yaptığı konuşmasında 2019 yılının yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edildiğini vurgulayan Kaymakam Üçer, “Trafik her geçen gün önemi ve ağırlığı artan bir konu” dedi ve sözlerine şöyle devam etti. “Çünkü her geçen gün yolarımızdaki hem yaya sayısı hem de araç sayısı giderek artıyor. Trafikte de en önemli şey biliyorsunuz karşımızdakinin kurallarına riayet etmektir. Trafikle ilgili bir sloganda “Trafikte siz değişirseniz, karşınızdakinin de değişeceğini göreceksiniz” ifadeleri yer alıyordu.

 İşte trafik kuralları aslında her zaman yazılı olmayan kurallardır. Trafik kurallarını biz kendimizi oluşturmalıyız ve uygulamalıyız. Bunun da birinci kuralı da karşımızdakilere saygılı olmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından programda, ticari araç sürücüleri arasından trafik kurallarına riayet ederek, diğer sürücü ve yayalara saygılı olmasından dolayı taksi şoförü Bekir Özübek yılın şoförü seçildi. Ayrıca polis memuru Muhammed Karadeniz ile Jandarma Astsubay Erkan Diren ise yılın trafik görevlileri seçildi.

 Yılın şoförü ve trafik görevlilerine belgeleri verilmesinin ardından program sonunda trafikle ilgili materyallerin yer aldığı stantların açılışı yapıldı. Stantları gezen öğrencilere çeşitli bilgiler ve hediyeler verildi.

 Etkinliğe, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı İlker Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, resmi kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.05.2019
Güncelleme Tarihi : 8.05.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar