SpTokat Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

8.5.2019
1830 kez Okunmuştur.

Cumhuriyetimizin 100.yılı Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda 2023 Tokat kapsamında Tokat Valiliğimiz gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde Gençlik Hizmetleri ve Spİl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen SpTokat Projesinin değerlendirme toplantısı yapıldı.

 Valilik makamında Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşen  toplantıda Tokat merkez ve ilçelerde SpTokat kapsamında çeşitli branşlarda yapılan sportif faaliyetler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

 Çocukları sevdiğini ve onların geleceğini önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  ilçe, belde ve köylerimizde eğitim öğretim gören çocuk ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spbranşıyla tanışmalarını, spkültürünün tabana yayılmasını, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmelerinin amaçlandığını söyledi.

 SpTokat Projesi ile yüzme, jimnastik, atletizm, masa tenisine ve satrança özel önem verilmesini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında hizmet içi eğitimler verilmesini ve yeni antrenörlerin de yetiştirilmesi içim eğitimler düzenlenmesini istedi.

 SpTokat ile engellilere ve çocuk evleri sitesinde kalan çocuklara özel önem verilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta başarıyla uygulanan projenin tüm Türkiye’ye örnek olacağını ifade etti.

 Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca Gaziosmanpaşa Stadyumu atletizm pistinin tartan zemin olarak yapılması için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.05.2019
Güncelleme Tarihi : 8.05.2019
SPOR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar