İlkokul öğrencileri yaşlıların hikayelerini dinledi

12.4.2019
565 kez Okunmuştur.

Tokat’ın Zile İlçesinde ilk okul öğrencileri huzurevinde kalan yaşlılara hikaye okuyarak onların hikayelerini dinledi.

Zile Şehit Ümit Günel İlkokulu idaresi tarafından başlatılan ‘Bir Nene, Bir Hikaye’ projesi kapsamında öğrenciler huzurevine gitti. Gözetmen öğretmen eşliğinde Zile Huzurevine giden ilkokul 2’nci sınıfta okuyan 40 öğrenci, yaşlılara hikaye okuyarak onların hikayelerini dinledi.

Çocukların sosyal duyarlılıklarını geliştirmek için projeler yaptıklarını ifade eden Okul Müdürü Mustafa Bardak, “Her şey ders, her şey test değil. Hayatın gerçeklerini çocuklarımızın öğrenmesi lazım. Daha önce yaptığımız ve hala uygulamakta olduğumuz güven kantini projemizden olumlu sonuçlar aldık. Çocuklarımızı adeta fanusun içinde yetiştiriyoruz. Dünyada neler olup bitiybilmeleri lazım. Eskiden ata erkil bir aile yapısı vardı. Dedeler nineler torunları ile ilgilenir onların geçmişle dünya ile adaptasyonunu sağlarlardı. Maalesef şimdi çocuklarımıza sosyal eğitimleri yeterince veremiyoruz. Bu eksikliği gidermek için yaşlı nenelerle öğrencilerimizi buluşturduk. Hem huzurevi sakinleri çok mutlu oldu. Hem de öğrencilerimiz hiç duymadıkları kitaplarda yazmayan hikayeleri dinlediler” dedi.

Zile Yaşlı Bakım ve Huzurevi Müdürü Ali Pilavcıoğlu ise, “Huzurevi sakinlerini çocuklarla buluşturan bu proje çok başarılı oldu. Yaşlıların çocuklarla buluşma anı görülmeye değerdi. Onlar öğrencileri torunları yerine koydular. Bizim açımızdan da güzel bir hareketlilik oldu. Duygusal anlar yaşandı” diye konuştu.

Okul idaresince daha önce başlatılan GÜVEN KANTİNİ projesi ile görevli olmadan, kamera olmadan açılan kantinden öğrenciler alışverişlerini yapıp aldıkları malzemelerin paralarını bırakıyorlar. Bu uygulama da kamuoyunda oldukça dikkati çekmişti. Okul Müdürü Mustafa Bardak’ın sosyal ve hayata dair başlattığı uygulamalar ülkede çeşitli okullarda da uygulanmaya başlandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.4.2019
Güncelleme Tarihi : 12.4.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar