VALİ BALCI DİMES’İ ZİYARET ETTİ

12.4.2019
175 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı,  Türkiye’nin yerel sermayesi ile kurulan, ilk meyve suyu markası olarak bilinen, dünyada adını duyuran Tokatlı firma DİMES`in üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan beraberinde gerçekleştirdiği ziyarette Dimes AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokat eski Milletvekili Orhan Diren tarafından fabrika girişinde karşılandı. Dimes’in Taşlıçiftlik ve Kazova`da bulunan üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, kaliteli Türk meyvelerinin en uzak yerlere ihracatını gerçekleştirmede öncü konumda olan ünlü marka DİMES`in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Diren’den şirketin kuruluşu, sektörün durumu başta olmak üzere yapılan üretimlerin süreci ile ilgili bilgiler aldı.

Berrak ve pulplu meyve işleme hattı, şurup hazırlama bölümü, proses bölümü, dolum ünitesi, kapaklama-pipetleme üniteleri, kolileme ve paletleme ünitesi, akıllı depolama sistemi, soğuk depo, inkübasyon odasında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, meyve suyu ve sütün paketlenmesinden, pazarlanma aşamasına gelene kadar geçirdiği aşamaları hakkında bilgiler aldı.

İşletmeyi ilgi ve beğeni ile gezen Vali Dr. Ozan Balcı, fabrikanın milli bir fabrika olduğunu belirterek, “Burada emek ve duygularla çok başarılı işler yapılmış. Sizleri ve çalışanlarınızı tebrik ediyorum. Sizinle Tokat ve Tokatlılar adına gurur duydum, burayı görmek beni çok  mutlu etti.  Bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyorum.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.4.2019
Güncelleme Tarihi : 12.4.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar