NİKSARLI HASAN KARATAY TOPRAĞA VERİLDİ

12.4.2019
295 kez Okunmuştur.

Netflix’in yeni dizisi Atiye’nin setinde çalışan Tokat, Niksarlı Hasan Karatay sette geçirdiği iş kazası sonucu yaşamını yitirdi. Karatay bugün sevenleri tarafından toprağa verildi

 Dizi oyuncuları Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Civan Canova ve Başak Köklükaya`yı buluşturan Atiye (The gift) setinde çalışan ve sette boya işlerini yapan Niksar Geyikgölü köylü Hasan Karatay Atiye dizi setinde çalışırken yüksek bir noktadan düşme sonucu yaralandığı, buradan Çapa Tıp Fakültesine kaldırılan Karatay’a yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

 Şair Ali Karatay`ın yeğeni olan Hasan Karatay’ın cenazesi İstanbul, Sarıgazi Cem evinde helallik alındıktan sonra memleketi Niksar’a uğurlandı. Karatay sevenlerinin gözyaşlarıyla köyünde toprağa verildi.

 Konu ile ilgili olarak Sinema Televizyon Sendikası açıklama metni yayınladı. Yapılan açıklamada, Atiye dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hasan Karatay`ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız, Hasan Karatay`ın sette ambulans ve iş güvenliği uzmanı olmaksızın sigortasız çalıştırıldığına dair bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. İş cinayetleri kader değildir. Tehlikeli sınıfta yer alan sette, yeterli iş güvenliği önleminin alınmadığı ve yapım şirketinin kusurlu olduğu açıktır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.4.2019
Güncelleme Tarihi : 12.4.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar