Zile TSO’dan yılın ilk projesi mermer sektörü için

11.4.2019
2026 kez Okunmuştur.

Protokol imzalanması sırasında OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve Zile TSO Genel Sekreteri Ertuğrul Oğuz Şengör ile Zile TSO Proje Koordinatörü Tuğba Vural hazır bulundu. Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice yaptığı açıklamada “Zile TSO olarak bölgemizde bulunan her ürünün kıymetli olduğuna inandık. Bölgede ciddi şekilde bir mermer rezervimiz ve Odamıza kayıtlı pek çok ocak, bu iş ile iştigal eden üyelerimiz var. Taşıma su ile değirmen dönmediği için, bölgede var olan değerleri ön plana çıkarmamız gerekiyor. “ dedi.

 

Zile TYicaret ve Sanayi Odası protokolleri imzalayan Genel Sekreter Ertuğrul Oğuz Şengör ise, “Yönetim Kurulumuzun talimatı ile bu yıl da rotamızı mermer sektörü olarak belirledik. Geçen yıl da Zile Kömesi’nin coğrafi işaretini almıştık ve KOSGEB Başkanlığı’ndan aldığımız destekler ile 2018 yılı bizim için Zile Kömesi yılı olmuştu. Bu yıl da çalışmalarımız, hız kesmeden mermer sektörü üzerine olacak. 2019 yılının ilk projesinde bizden desteklerini esirgemeyen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı başta olmak üzere, Yönetim Kuruluma ve mesai arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerini kullandı.

 

Proje Koordinatörü Tuğba Vural proje hakkında açıklama yaparak, “Projenin genel amacı; TR83 Bölgesinin madencilik sektöründeki potansiyellerini harekete geçirerek, bölgede yoğun olarak bulunan mermer rezervinin dış satımının gerçekleştirilmesi, bu yolla bölge ekonomisine katkı sağlanması amacıyla sektör ve hedef pazar analizlerinin yapılmasıdır. Yapılan sektör ve hedef pazar analizleri örnek olarak kullanılarak, bir de pratik uygulamalarıyla dış ticaret eğitimi verilerek sektörün güçlendirilmesi planlanmaktadır. Proje hazırlanan sektör ve hedef pazar analizleri, sonraki faaliyetler için alt yapı teşkil edecek; KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı destekleri devreye alınarak, sektörel ticaret heyetleri ve ikili iş görüşmesi ziyaretleri yapılacaktır” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.4.2019
Güncelleme Tarihi : 11.4.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar