MİNİK ELLER TAHTA BASKIYLA TANIŞTI

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü gelecek nesilleri geleneksel el sanatlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

4.4.2019
1682 kez Okunmuştur.

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü gelecek nesilleri geleneksel el sanatlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde “Minik Eller Usta Eller” projesi kapsamında ilkokul öğrencileri, Tokat’a özgü tahta baskı sanatıyla tanıştırıldı.

Uygulanan proje ile Halil Rıfat Paşa İlkokulu öğrencileri, Olgunlaşma Enstitüsü atölyelerini ziyaret ederek tahta baskı sanatını öğrendi.

Tahta baskı ustası Atıf Yarmacıoğlu’ndan tahta baskının inceliklerini öğrenen İlkokul öğrencileri, proje sayesinde bu sanat hakkında bilgi sahibi oldu.

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdiresi Filiz Vanlıoğlu, “Minik Eller Usta Eller” projesi ile gelecek ve gelenek arasında köprü kurmayı hedeflediklerini belirterek; “Bu projemizde kurumumuzda pek çok öğrenci misafir ettik. Çocuklarımız buradaki her çalışmaya büyük ilgi gösteriyor. Burada yeni şeyler öğrenmenin heyecanını yaşıyorlar. Okuldaki derslerinin yanı sıra burada da faydalı şeyler öğrenip, verimli vakit geçiriyorlar. Bugün de Halil Rıfat Paşa İlkokulu öğrencileri proje kapsamında bizleri ziyaret etti. Onlara Tokat’ımızın önemli bir değeri olan tahta baskıyı gösterdik. Onlar da hemen deneyimlemek istediler. Onların bu kadar heyecanlı ve istekli oluşu bizleri de çok mutlu ediyor. Kurum olarak bu tür çalışmalar yaptığımız için çok mutluyuz. Çocuklarımızın geleneksel el sanatlarını öğrenmeleri ve uygulamaları için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Tokat’a özgü sanatların unutulmaması ve yeni nesillere aktarılması için de çalışmalarımız sürecek” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.4.2019
Güncelleme Tarihi : 4.4.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar