Gençlere yönelik yabancı dil kursu açıldı

2.4.2019
1985 kez Okunmuştur.

Tokat Gençlik ve Spİl Müdürlüğü tarafından personele ve gençlere yönelik düzenlenen yabancı dil kursu başladı.

Tokat Gençlik ve Spİl Müdürlüğü tarafından personellerin ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği A1 İngilizce Kursu başladı. 10 hafta sürecek olan kursa katılanlara gönüllü eğitmenler tarafından ücretsiz ders veriliyor. Gençlik ve Spİl Müdürlüğü tarafından ayarlanan ücretsiz İngilizce kursuna Yeliz Cansız ve İtalyan Letizia Martinis gönüllü olarak öğretmenlik yapıyor. Kursta toplamda 30 kişi eğitim alıyve kurs 10 hafta sürecek. Kurs eğitimleri Salı ve Perşembe günlerinde Tokat Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek.

Tokat Gençlik ve Spİl Müdürlüğü, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından akredite edilmiş kuruluş olarak, Avrupa Gönüllü Hizmeti programı kapsamında uyguladığı “Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3” isimli proje çerçevesinde İngilizce kurları açmaya devam ediyor. AR-GE Şube Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğindeganize edilen A1 Seviye İngilizce Kursu, İspanya’da uyguladığımız bir projenin gönüllü katılımcısı ve İtalya’dan gelen Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Gönüllüsü tarafından veriliyor. İspanya Katılımcısı Yeliz Cansız ve İtalyan Letizia Martinis kursiyerlere İngilizce kursu veren gönüllü eğitmenler oldu.

Tokat Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar, yabancı dil eğitiminin önemli olduğunu belirterek, “Küreselleşen Dünyanıntak dili İngilizcedir. İngilizceyi öğrenerek; küresel değişime ayak uydurabilirsiniz, potansiyelinizi açığa çıkarabilirsiniz, öz güveninizi arttırırsınız, yaşam standartlarınızı yükselten fırsatlar karşınıza çıkabilir, hayalinizdeki işe girebilirsiniz, kaliteli eğitim alabilirsiniz ve pratik düşünme yeteneğinizi ve hafızanızı güçlendirebilirsiniz. Bu çerçevede personellerimizin ve gençlerimizin İngilizce öğrenmelerini sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.4.2019
Güncelleme Tarihi : 2.4.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar