ÇALIŞANI TAKDİR ETMEK GÜÇ MÜ?

20.3.2019
200 kez Okunmuştur.

Tokat asırlardır, huzur ve kardeşliğin kenti olmuş. Kendine has iklimi ve coğrafyası ile Türkiye’nin cennet köşelerinden biri.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu toplantıları için Türkiye’nin bir çok bölgesine gittik. İki yıl önce de Konfederasyondan Gazeteci arkadaşlarımızı Tokat’ta ağırladık. Şubat ayı içerisinde de Karadeniz Gazeteciler Federasyonundan arkadaşlarımızı güzide şehrimiz Tokat’ta ağırladık.

  Her iki toplantımızda da Tokat’a ilk defa gelen arkadaşlarımızdan da öncesinde şehrimizi görmüş olanlardan da; Tokat’ta bir kıpırtı ve gelişim mesajları aldık.

Hatta son toplantımızda Sulusokak’ta yeni açılan Şehir Müzesi ve Kanal Tokat gezilirken gurur duyduk.

Bafralı, Çorumlu ve Artvinli arkadaşlarımız Kanal Tokat’a bayıldılar. Kendi şehirlerinde niçin böyle bir proje uygulanmadı diye hayıflandılar.

“Belediye Başkanınız şehre vizyon vermiş, muazzam bir eser olmuş” dediler. Bu proje ile şehre cazibe ve turist artışı yaşanması yanında sermaye girişi de olacağı öngörüsünde bulundular.

Geçen hafta Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bir konuşmasında 2017 yılında 131 bin olan Tokat Merkez konaklamalı misafir sayısının 2018 yılında 187 bine çıktığını söyledi. Kanal Tokat’tan sonra Tokat’a konaklamalı gelen kişi sayısı 56 bin kişi artmış. Bu rakamlar bize

“İşte bacasız fabrika, çalışmaya başlamış” dedirtti.

31 Mart Yerel Seçimlerine giderken Şehrimizde nahoş söz ve gerginlikleri çok fazla yaşamamak mutluluk verici. Nihayetinde seçimler bitecek kardeşlik ve komşuluk hukuku devam edecek.

Gazeteci Cemal İncesoyluer köşesinde Tokat’ta partilerin kendilerinin yaptığı 3 ankete yer verdi. Bu köşe yazısı sokakta ve sosyal medya da algıları estirilmeye çalışılan rüzgarları kendi mecralarına yöneltti. Ateşi düşürdü desek yeridir. Anketlerde gösteriyki Eroğlu ikinci dönemi için gün sayıyor. Başkan Eroğlu her konuşmasında güçlü bir oyanı ,hatta 60 ve üstü ile seçilmek isteğini iletiyor. Bunu da yaptığı ve yapacağı projeler iletaya koyuyor.

Tabi ki bu benim fikrim, çevremde de aynı sözleri duyuyorum.” Adam çalıştı. Gece gündüz hiç durmadı.”

Tüm bunlar aklıma 1991 yılında Zile de Şükrü Serimer’in seçimini getirdi.

Zile’de cami yaptırmak isteyen halk proje çizdirmek için bir çok mimara gitmiş fiyatların yüksekliği bellerini bükmüş. Sonra Şükrü beyin mimarlık ofisine giden Zileliler fiyat sormuşlar, Sayın Serimer” bu da benim Zile’ye hizmetim olsun” demiş.

Alevi kökenli vatandaşlarımızdan olan Şükrü Serimer bu vefası sonucu sağcı, solcu herkesin oyu İle Zile Belediye Başkanı seçilmişti.

31 Mart’ta biz Türkiye’ye Başkan seçmiyoruz. Tokat’a Belediye Başkanı seçiyoruz. Tokat’a bize çalışan lazımsa şimdi değil de ne zaman vefa göstereceğiz.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.3.2019
Güncelleme Tarihi : 20.3.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar