VALİ BALCI’NIN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI 

14.3.2019
177 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, 14 Mart Tıp Bayramı ve Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “14 Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluşu Türkiye`de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

 Huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez şartlarından olan sağlık, sadece bireyin vücudunda hastalık ve sakatlığın olmayışını değil, kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasını ifade etmektedir.

 “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ve anlayışı ile hareket eden bir neslin temsilcileri olarak her alanda aklını ve bilimi kullanan bir toplum; müreffeh ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır.

 Sağlık alanındaki gelişmeler her geçen gün hızla ilerlemekte ve yeni buluşlarla insanlığa önemli faydalar sunmaktadır.

 Son dönemlerde sağlık alanında çok önemli reform ve dönüşümler gerçekleştirilen Ülkemizde, bugün, vatandaşlarımızın yaşam standartları, insanımıza sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi, eskisiyle mukayese edilemeyecek düzeyde artmıştır. Bu alandaki hizmetleri ile Ülkemiz, dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır.

 Önce insan anlayışının benimsendiği günümüzde, herkesin kaliteli ve en üst düzeyde sağlık hizmetlerinden faydalanması büyük önem arz etmektedir. Sağlık alanındaki gelişmelerden ve hizmetlerden vatandaşlarımızın yararlanabilmesi için en büyük görev hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza düşmektedir.

 İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden birisi olan hekimlik, önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş, özellikle toplumumuzdaki müstesna yerini muhafaza ederek değerini her zaman korumuştur.

 Bu duygu ve düşüncelerle doğumdan ölüme kadar gece gündüz, soğuk sıcak demeden her şart vetamda bizleri yaşatmayı, acılarımızı azaltmayı ve bizlere daha kaliteli bir yaşam sunmayı hedefleyen başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor, fedakâr sağlık camiasına aileleri ile birlikte sağlık, afiyet, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.3.2019
Güncelleme Tarihi : 14.3.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar