Tarım Tokat Projesi Kapsamında Yapılan Malzeme Teslim Töreni Yapıldı

13.3.2019
112 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında çiftçilerin ve üreticilerin gelirini ve verimini artırmak, yaşam kalitesini yükseltmek için hazırlanan projelerle temin edilen ürün ve malzemelerin teslim törenine katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan ve İl Özel İdaresi ile DOKAP tarafından desteklenen projeler kapmasında “Yem Bitkilerini Üretimini Artırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında 70 ton yonca tohumluğu ile 4000 çiftçiye 20.000 dekar yonca tesisi,  “Mera Islah ve Amenajman projesi” kapsamında, 15 ton yonca tohumluğu, 100 adet sıvat ve 29 adet gölgelik yapımı, “Tarım Arazilerinde Taşlılığın Azaltılması” projesi kapsamında her ilçeye en az birer tane olmak üzere 13 adet taş toplama makinası dağıtımı, “Arıcılığı Geliştirme Projesi” kapsamında 400 çiftçiye 4800 adet Polen Tuzaklı Arı Kovanı dağıtımı, “Her Köye Bir Koyun Keçi Banyo Havuzu Projesi” kapsamında 25 adet mobil banyo havuzu ünitesi dağıtımı, “Göçer Yetiştiricilerin Yaşam Standartlarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında 170 adet çadır, 438 adet güneş paneli dağıtımı, Arılarda Varroa Zararlısı ile mücadelede kapsamında ilimizdeki 40 bin kovanda kullanılmak üzere 400 çiftçiye 4000 kutu ilaç alınıp dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Tokat Tarım ve Hayvancılığının gelişmesi için hep birlikte çalışılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bitkisel ve hayvansal üretimin desteklenmesi, sağlıklı gıda, çiftçilerin eğitimi, toplulaştırma, sulama, tarımsal sanayi ve ihracata dönük sanayi, sera, jeotermaller gibi alt başlıklar altında çalışmaların yapılacağını belirterek Tokat’ı Türk Tarımının parlayan yıldızı yapacağız.” dedi.

 

Programa, Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Yücel Bulut, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, DOKAP Başkanı Yusuf Mengi, protokol mensupları, birlik başkanları, üreticiler, çiftçiler, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile davetliler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.3.2019
Güncelleme Tarihi : 13.3.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar