HÜSEYİN YARICI; KURTULUŞ SAVAŞI İSTİKLAL MARŞI İLE DESTANLAŞMIŞTIR

13.3.2019
129 kez Okunmuştur.

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarında birisi olan Kurtuluş Savaşının, İstiklal Marşı ile destanlaştığını söyledi.

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Hüseyin Yarıcı, İstiklal Marşının kabulünün yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u unutmadı. Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği fikri mücadelenin önemine değinen İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “İstiklal Marşı 12 Mart 1921`de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir.  İstiklal Marşının yazarı Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı sırasında vermiş olduğu örnek mücadelesini İstiklal Marşı ile destansı bir hale getirmiştir” dedi.

MEHMET AKİF ERSOY’UN MÜCADELESİNDE BİZLERE BÜYÜK ÖRNEKLER VAR

İstiklal Marşının kabulünün 92. Yıldönümünü kutlayan Hüseyin Yarıcı, “Mehmet Akif Ersoy’un vermiş olduğu mücadeleyi iyi okumak, iyi anlamak ve ondan örnekler çıkarmak gerekiyor. Hayatın en zşartlarında nasıl mücadele verilir, zorluklara karşı nasıl göğüs gerilir ve nasıl fedakârlık yapılır, tüm bunları Rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un hayatında görmek mümkündür. Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş mücadelemize ve Türk Fikir Hayatına öyle bir damga vurmuştur ki, bu mühürde birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, milli ve manevi değerler vardır” ifadelerini kullandı.

ALLAH BU MİLLETE BİR KEZ DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

İstiklal Marşının kabul yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmetle andıklarını ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Son söz olarak, Mehmet Akif Ersoy’un sözlerini söylüyorum. Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.3.2019
Güncelleme Tarihi : 13.3.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar