İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 98’NCİ YILI KUTLANDI

13.3.2019
121 kez Okunmuştur.

Tokat’ta İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yılı düzenlenen tören ile kutlandı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yılı 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen tören ile kutlandı. Törende Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından tiyatro ve koro gösterisi hazırlandı. Gösteride Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı nasıl yazdığını anlatan tiyatro sergilenirken İstiklal Marşı’nın 10 kıtası öğrenciler tarafından okundu. Törene Tokat Valisi Ozan Balcı, Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Garnizon Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Tokat Valisi Ozan Balcı yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimize Tokat’a tarihimize yakışır bir şekilde bu programı hazırladıkları için teşekkür ediyorum. Bu programda emeği geçen okul müdürü ve öğretmenleri de başarı belgesi ile belgelendireceğim. Öğrencilerimize de kitap hediyemiz olacak. Mehmet Akif Ersoy ne anlam ifade ediyor? Mehmet Akif Ersoy, umudun adı, vicdan ve Asım’ın nesli. Mehmet Akif Ersoy, her şeyin bittiği bütün tersanelerin işkal edildiği,duların dağıtıldığı, milletin umutsuzluğa eyvah her şey bitti dediği an Türk Milletinin şahlanışı, doğulusu batılısı kuzeylisi güneylisi kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla erkeğiyle bir büyük mücadelenin şairidir. Demek ki şunu gösteriyor, Türk milleti varsa umut var. Onun için Mehmet Akif Ersoy umudun adı. Sözleri dinlerken bakıyorsunuz normal bir şairin söylediği sözler değil. Mehmet Akif Ersoy Türk milletinin sesi ve ruhu olmuş. Gelecek nesillere umudu bırakmış. Mehmet Akif Ersoy’u okuduğumuz zaman aklını kalbiyle kullanan, özü sözü bir, ne söylediği farklı, ne yaptığı farklı nede düşündüğü farklı hem de doğru bildiği şeyi söyleyen vicdanlı bir adam Mehmet Akif Ersoy” dedi.

Programın sonunda okullar arasında yapılan İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vali Ozan Balcı tarafından verildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.3.2019
Güncelleme Tarihi : 13.3.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar