ZİLE KOSGEB TEMSİLCİLİĞİ RESMİ OLARAK GÖREVE BAŞLADI

18.2.2019
241 kez Okunmuştur.

KOSGEB’in yeni vizyonu çerçevesinde işletme ve girişimcilere rehberlik ve bilgilendirme hizmeti sağlamak üzere; çalışmaları yerinde, vatandaş odaklı, daha hızlı ve etkin sunmak amacıyla “KOSGEB Temsilcilik Yönergesi” revize edilerek yürürlüğe girmiş ve 25.05.2018 tarihli Başkanlık yazısı ile bildirilmişti.

 

Yapılan protokol ve atama işlemlerine istinaden, 03.09.2018 tarihi itibariyle Zile Ticaret ve Sanayi Odası “KOSGEB Temsilcilik Ofisi” olarak atandı.

6-8 Şubat 2019 tarihlerinde KOSGEB Başkanlık Binası’nda gerçekleşen eğitimler ile “Zile KOSGEB Temsilciliği” resmi olarak görevine başladı.

 

Eğitim programı kapsamında, KOSGEB Temsilcilik Ofisi personellerine KOSGEB’in yapısı, destek programları, başvuru süreçleri ve bu desteklerden nasıl faydalanabilecekleri konularında bilgilendirme yapıldı.

 

Eğitim programının açılışında konuşan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB Temsilcilik Ofislerinin, KOBİ’ler ile KOSGEB müdürlükleri arasındaki köprü vazifesini yürüterek çok önemli bir görevi icra ettiklerini belirterek, temsilcilik ofislerinin KOSGEB Müdürlükleri kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

 

Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice ise yaptığı açıklamada “2013 yılından beri Odamızda KOSGEB Sinerji Odağı olarak hizmet vermekteydik. Odadaki kayıtlarımıza baktığımızda, sadece 2018 yılında bile 206 üyemize KOSGEB ile ilgili iş ve işlemlerde destek verdiğimizi görmekteyiz. Yaptığımız işler ve sunduğumuz hizmetler, bu yeni yönerge ile resmi bir kimlik kazandı. Devlet desteklerini, kendi topraklarımıza aktarma noktasında köprü vazifesi gördüğümüz için gururluyuz.” Dedi.

 

KOSGEB Başkanlık Binası’nda gerçekleşen eğitime katılan Genel Sekreter Ertuğrul Oğuz Şengör ve Proje Koordinatörü Tuğba Vural; aynı zamanda KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ, Proje Yönetimi Daire Başkanı Ertuğrul Çetinkaya, AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Necati Günaydın ve Proje Destekleri Birim Müdürü Kürşat Emre Dunay’a bir dizi de ziyaret gerçekleştirdi.  Bölgedeki KOBİ’lerin sıkıntıları ve çözüm yolları, Oda projelerinin durumları hakkında istişarede bulunuldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.2.2019
Güncelleme Tarihi : 18.2.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar