TOKAT BELEDİYESİ GENÇLER ARASI FUTBOL TURNUVASI KURA ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11.2.2019
424 kez Okunmuştur.

Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen 32 takımlı gençler arası futbol turnuvasının kura çekimleri, Belediye Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Kura çekimine Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ve sporcu gençler katıldı.

Kura çekiminden önce konuşma yapan Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, gençlere verdiği değerden dolayı Başkan Eroğlu’na teşekkür ederek şunları söyledi; “Turnuvamız hepimize hayırlı olsun. Bugün turnuvamızın kura çekimini gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu’nun gençler için yaptığı bunun gibi çalışmalar sayesinde gençlerimiz arasında birlik ve beraberlik de güçleniyor. Gençlerin birbirleriyle kaynaşmaları için de başkanımız böyle bir turnuvayı başlatmak istedi. Gençlere her zaman değer verdiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar Tokat’ta gençler için gerçekten çok büyük projeler hayata geçirildi. Gençlerin değerli olduğunu her zaman hissettiren bir başkanla birlikteyiz. Biz gençler de her zaman onu bir ağabey gibi gördük. Bizler de gençler olarak her zaman başkanımızın yanında olmaya, onunla beraber yol yürümeye devam edeceğiz. Başlayacak olan futbol turnuvamızın da çok güzel olacağına inanıyorum. Bundan dolayı ben şahsım adına ve tüm genç kardeşlerim adına başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum”

“GENÇLERİN BAKIŞ AÇISINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu belediye olarak gençlerin fikirlerine her zaman önem verdiklerini ifade ederek; “Bugün burada sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İyi ki varsınız. İyi ki birlikteyiz, beraberiz. Bu beraberlik için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Sizlere bir ağabeyiniz olarak hitap ediyorum. Biz gençliğin, genç olmanın, bir gencin gözüyle dünyaya bakmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Biz bu şehri gençlerle beraber yönetmeye devam edeceğiz. Her fırsatta bunu ifade ediyorum. Bu gerçekten çok önemli. Benim için en önemli bakışlardan birisi genç bakıştır. Şehre gençliğin baktığı açıdan bakmak, o açıdan şehri yönetmek, olayları o açıdan görmek benim için gerçekten çok önemli. Çünkü artık her geçen gün değişen bir dünyadayız. Değişen bir Türkiye’de yaşıyoruz. Onun için bizler bakış açılarımızı ve şehrimizi yeniliyoruz. Eğer bunu yapmazsak asla başarılı olamayız. Bu yenilemenin asıl mimarları sizlersiniz. O yüzden biz, sizlerin bakış açınızı çok önemsiyoruz. Biz belediye olarak sizler için önemli çalışmalar yaptık. Bir tanesi 80 ilimizden genç kardeşlerimizi Tokat’ta ağırladığımız çalışmaydı. Onlarla Tokat’ın tarihine yürüdük ve Tokat’tan bir ses çıkarttık tüm Türkiye’ye. Daha sonra bu kardeşlerimizin bize yorumları, geri dönüşleri ve mektupları oldu. Gençlerin gözünden belediyecilik dedik. Genç kardeşlerimizin fikirlerine her zaman başvurduk. Önümüzdeki dönem projeleri içinde de bu gibi çalışmalara daha çok ağırlık vereceğiz. Gençlere verdiğimiz değeri, gösterdiğimiz önemi, fikirlerinizin bizim için ne kadar kıymetli olduğunu anlatmak için bunları söylüyorum. İnşallah bundan sonra da hep sizleri dinleyerek şehrimizde daha güzel işler yapacağız. Çünkü biz gençleri seviyoruz. Gençlerin dinamizmini, enerjisini kazanmak istiyoruz. Bu şehirde ilelebet gençlerle yürüyeceğiz” dedi.

“YENİ DÖNEMDE GENÇLER İÇİN PROJELER”

Yeni dönemde gençler için yapacakları çalışmalardan kısaca bahseden Başkan Eroğlu; “Önümüzdeki dönemde yine gençler için çalışacağız. Mahallelerimizde spalanları oluşturacağız. Şehrimizde spyapacak alanlar kısıtlı. Geçirdiğimiz 5 yılda şehrimize 4 tane halı saha yaptık ama şimdi bunu yeterli görmüyoruz. Mahallelerimizin uygun yerlerine en az 20 tane daha halı saha, basketbol ve voleybol sahaları yapmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde spanlamında çok iyi işler yapılacak. Yine mahallelerimize kapalı sptesisleri projemizi de çok önemsiyorum. Kültür sarayının yanında bu tesislerden bir tane yaptık. Bu çalışmaları bir teknik anlamda yapıyoruz. Bir tane olan tesis sayımızı inşallah üçe, dörde çıkartacağız. Bunu çok önemsiyoruz. Kültür kavramı da bizim için çok önemli. Bildiğiniz gibi bir tane gençlik merkezimiz var. Bizler o merkezde sanat da öğretiyoruz. Orada saz, gitar, tiyatro kurslarımız var. Bunlar gibi daha birçok kursumuz var. Bu merkezde gençlerimize kültür de aşılıyoruz. Öte yandan bir takım el becerilerini öğretme anlamında da gençlerimize destek oluyoruz. İş edindirme ve kariyer merkezi çalışmamız ile kariyer anlamında sizlere destek vermek, meslek edindirme konusunda yardımcı olmak, iş garantili istihdamlar oluşturmak bizim için çok önemli. Genç kardeşlerimiz için durmadan çalışmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.

“GENÇLER ARASI FUTBOL TURNUVASI 16 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR”

Turnuvanın detayları hakkında da bilgiler veren Başkan Eroğlu şöyle konuştu; “Futbol ülkemizde önemli bir spor. Şehrimizde de bu spora önem veriyoruz. Futbol aslında evrensel bir dil. Futbol her kesime hitap eden bir spor. Ülkemizde ben en büyük eksiğin alt yapı olduğunu düşünüyorum. Alt yapımızın iyi çalışmadığını görüyorum. Belki çok yetenekli sporcularımız var ama alttan iyi futbolcuların yetiştirilemediğini gözlemliyorum. Son yıllarda birkaç gencimizi Avrupa’ya gönderdik ama yeterli değil. Ben yabancı futbolcu çokluğunu da eleştiriyorum. Bu sayının azaltılması gerektiğini düşünüyorum. Biz de futbolla ilgili gençlik kolları başkanımızla konuşup gençler arası bir turnuva yapmaya karar verdik. 18 yaş ve üzerindeki kardeşlerimizle böyle bir turnuvayı başlattık. Ben de maçları mümkün olduğunca izlemeye gayret edeceğim. Şu an 32 tane takımımız var. 32 takımın 2 hafta boyunca yapacakları maçlarla inşallah turnuvanın birincisi, ikincisi, üçüncüsü belirlenecek. Bu ödüllü turnuvayı sizlerle beraber başlatmış oluyoruz. Bu turnuvayı gelenekselleştirelim. Bu da bizim için bir tecrübe olsun. Sizlerin de desteğiniz ile enerjiniz ile güzel bir turnuva geçireceğiz inşallah. Her takım 7 oyuncudan oluşacak. Yedeklerle birlikte her takımın 11 oyuncusu olacak. Turnuvamız 16 Şubat 28 Şubat tarihleri arasında olacak. Eleme usulü olacak ve 2 hafta boyunca devam edecek. Takımlarımız 7’şer oyuncu ile oynayacak. Takımlar da 4’er tane de yedek oyuncu bulunacak. Bu şekilde hep beraberce ödüllü turnuvamızı gerçekleştireceğiz. Ben kazasız, belasız bir turnuva geçirmemizi temenni ediyorum. desteklerinizden dolayı da hepinize teşekkür ediyorum”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.02.2019
Güncelleme Tarihi : 11.02.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar