Tokat’ta ‘Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi’ yapıldı

11.2.2019
833 kez Okunmuştur.

Tokat`ta, “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi” yapıldı. Uygulamada 47 aranan şahıs yakalanırken, 20 araca 4 bin 369 TL para cezası kesildi.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan uygulama Tokat`ta da gerçekleştirildi.

Tokat İl J.K.lığınca mevcut huzur ve güventamının devamının sağlanması, ilköğretim,taöğretim ve üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, eğitim ve öğretimin güvenli birtamda sürdürülebilmesi amacıyla; mevzuata uygun şekilde, bölgelerinde bulunan ilkokul,taokul, lise ve üniversitelerin bulunduğu yerlerde, söz konusu eğitim merkezlerinin yakın çevresindeki umuma açık yerler ile bu alanların giriş çıkış istikametlerinde, gerekli önlemler alınarak, eğitim ve öğretimin güvenli olması sağlanmıştır. Tokat il genelinde tüm ilkokul,taokul ve lise çevreleri ile yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. yerler ile okul çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan, şüpheli şahıslara yönelik uygulama ve üniversite kampüsleri dışında bulunan öğrenci yurtlarının yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde ve bağlantı noktalarında uygulama İcra edilmiştir.

 

Jandarma sorumluluk bölgesi olan 27 noktada yapılan uygulamada 121 ekip, 518 personel görev aldı. Uygulama kapsamında 311 iş yeri ve umuma açık yer kontrol edildi. 3 bin 366 şahıs sorgulanarak 47 aranan şahıs alındı. Trafik yönünden ise 913 araç kontrol edilerek 13 araca 3 bin 128 TL para cezası uygulandı. 9 araç trafikten men edildi. Ayrıca servis araçlarına yönelikte yapılan trafik uygulamasında 219 servis aracı denetlenerek, 7 servis aracına bin 241 TL ceza uygulandı. 5 servis aracı ise trafikten men edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.02.2019
Güncelleme Tarihi : 11.02.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar