BAŞKAN GÜLEÇ GÜVEN TAZELEDİ

11.2.2019
1693 kez Okunmuştur.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Tokat Şubesi 2`inci Olağan Genel Kurulu 9 Şubat Cumartesi günü Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı. Başkan İbrahim Güleç güven tazeledi.

Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç yaparak, katılımcıları selamladı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ise sözlerine Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’yı anarak başladı. Eroğlu, “Son 4 yılda en çok şehit veren illerden biriyiz. Bu da bizim için bir onurdur. Her zaman yanınızda olmaya gayret edeceğiz” diyerek kongrenin hayırlı olmasını temenni etti.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kapımız ve gönlümüz şehit ailelerimiz ve gazilerimize her zaman açık. Allah sizleri hep var eylesin, dualarınıza girmeyi nasip eylesin. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İbrahim Başkanım ve yönetimine başarılar diliyorum. dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, derneğin Tokat şubesi için bina tahsisi konusunda girişimde bulunduklarını ve takipçisi olduklarını aktardı. Işık, Tokat şehitler diyarı. `Kamil odur ki koya bir eser, eser koymayanın yerinde yeller eser.` Biz de Belediye Başkanımızdan şehit aileleri ve gazilere bir eser koyabilmesi için bir ricada bulunduk. Daha önceden yerler tespit ettik. Biz sözü söyleyince Belediye Başkanımız `Sözün bittiği yer. Ben daha önce hiçbir derneğe böyle bir söz vermedim ama şuan sözün bittiği yer` dedi. Umuyorum Tokat`a bir dahaki gelişimizde bu iş olacak sonuçlandırılmış olacak, derneğimize yeni bir bina tahsis edilecek.

Şehit ailesinin ve gazilerin maneviyatı bizler için çok önemlidir. Biz bu maneviyatı ön plana çıkaracağız. Genel merkezimi ve şube olarak özlük haklarımızla ilgili çaba göstereceğiz. Ama öncelik bu vatan canını feda etmiş, canından geçmiş şehidimizindir. Vatan için canından vazgeçmiş şehitlerimizin anaları içindir, vatan için canından vazgeçmiş şehitlerimizin eşlerinin maneviyatı içindir, gazilerimizin hayat standartlarının düzeltilmesi içindir. Bu da nasıl olur? Şehirlerimizin yüzü şehit derneklerine verilecek güzel bir bina iletaya çıkar. Ben inanıyorum Sayın Belediye Başkanı bu işi yapacaktır. Biz genel merkezden takip ediyoruz. Biz Tokat`ımızı asla ve asla yalnız bırakmayız. Hepinizin arkasındayız ve destekçisiyiz. Biz dualarla ayakta duracağız ve hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Bu bina işi inşallah olacak ve Tokat`a yakışır bir bina olacak. diye konuştu.

Daha sonra Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından derneğin faaliyet raporu okundu ve oylamaya geçildi. Mevcut Başkan İbrahim Güleç, tek liste girdiği seçimde güven tazeledi.

Güleç`in yönetim kurulu listesi şöyle oldu.

YÖNETİM KURULU ASİL

 1. Abdullah Özbüber
 2. Ahmet Durmaz
 3. Mehmet Kılıç
 4. Bahattin Ateşli

YÖNETİM KURULU YEDEK

 1. İsmail Arslan
 2. Musa Kodal
 3. Ahmet Yağmur
 4. Celil Çakmak
 5. Nurettin Kılıç

DENETLEME KURULU ASİL

 1. Haşmet Armağan
 2. Mustafa Yıldırım
 3. Abdi Özer

DENETLEME KURULU YEDEK

 1. Oğuz Bayburtlu
 2. Fatih Yüksel
 3. Mehmet Dursun

DİSİPLİN KURULU ASİL

 1. Naci Ayadenk
 2. Zekariya Akdağ
 3. Halil İbrahim Kaş

Disiplin Kurulu Yedek

 1. Mehmet Günaydın
 2. Abdulkadir Alpoğlu
 3. Savaş Çoban
 • Etiketler :
 • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.02.2019
Güncelleme Tarihi : 11.02.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar