VALİ BALCI BAŞHEKİMLERLE BİR ARAYA GELDİ

11.2.2019
215 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkez ve ilçelerinde hizmet veren hastanelerin yönetici ve başhekimleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

 

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, İl Sağlık Müdürü ve hastane başhekimlerinden hastanelerin genel durumu, yatak kapasitesi, personel durumu, evde sağlık hizmeti, kurumlar arası işbirliği, hastanelerin gebe okulu birimi, palyatif bakım birimi, özellikli birimler, hastanelerin sorunları ve eksikleri hakkında bilgiler aldı.

 

Toplantı sonrası değerlendirme yapan Vali Dr. Ozan Balcı, sunumu beğendiğini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. Tüm sağlık çalışanlarının işlerini büyük bir özveri ve fedakarlıkla yaptıklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, her kademede görev yapan sağlık çalışanlarını önemsediğini kaydetti.

 

Ülkemizde son yıllarda sağlıkta  güzel gelişmeler yaşadığını belirten  Vali Dr. Ozan Balcı,  Sağlık çalışanlarımız fedakar bir grup ve toplumumuza önemli bir hizmet sunduğunuzu görmezlikten gelemeyiz. Tokat’ta da genel gözlemim düzgün bir işletim sistemi var. Genel anlamda memnun insanlarımız. Bundan da mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

 

Uyuşturucu ile mücadele, öğrencilerin diş vetopedik taraması, öğrencilerin sağlıklı ve gıdalar tüketmesi için okul kantinlerinin denetimi konularında Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, SpTokat, Eğitim Tokat ve Sosyal Destek Tokat projelerinde de gerekli desteğin verilmesini istedi.

 

Bulaşıcı hastalıklara karşı aşı uygulamasının önemine değinen Vali Dr. Ozan Balcı, uygulamaya devam edilmesini söyleyerek, mülteci çocuklara da gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

 

Eczane denetimleri, çevre sağlığı, tütün denetimleri, içme sularının denetimine vatandaşlarımıza sağlıklı su içirmek için devam edilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, kronik hastaların tedavisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından destekçi olunacağını dile getirdi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Başta emeği geçen İl Sağlık Müdürümüz, yardımcıları, başhekimlerimiz, doktorlarımız, ebe-hemşirelerimiz teknisyenlerimiz, diğer sağlık çalışanlarımıza da yürekten teşekkür ediyorum. diyerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. H. Ahmet Sümbül, Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, ilçe sağlık müdürleri ve hastane başhekimleri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.2.2019
Güncelleme Tarihi : 11.2.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar