ANAP TOKAT İL BAŞKANLIĞI TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ  

5.2.2019
1028 kez Okunmuştur.

Anavatan Partisi (ANAP) TOKAT teşkilatı düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda Anavatan Partisi Tokat İl Başkanı Ömer Özkan, ANAP’ın eski teşkilat personelini görevinin başına davet etti.

Tanışma toplantısına Anavatan Partisi Tokat İl Başkanı Ömer Özkan, Merkez İlçe Başkanı Alaattin Turgut, Kadın Kolları Merkez İl Başkanı Ebru Aydın, Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı Fatma Öztürk, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, İl Genel Sekreteri Hacer Turgut, Bilgi ve İletişim Başkanı Mustafa Çakar ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Anavatan Partisi Tokat İl Başkanı Ömer Özkan, teşkilatını kurduklarını ifade ederek üye kayıtlarına başladıklarını söyledi.

ANAP Tokat teşkilatın kuruluşu ile ilgili bilgiler aktaran İl Başkanı Ömer Özkan, “Biz Anavatan partisi olarak Genel Başkanımız İbrahim Çelebi’nin önderliğinde geçen ay Tokat Valiliğimize, Yüksek Seçim Kuruluna açılış için gerekli evraklarımızı teslim ettik. İl Başkanlığı olarak gerekli yetkilerimizi aldık genel merkezimizden ve bunu Tokat’taki yetkililerimizle de paylaştık. Çok şükür merkez işçe teşkilatımızı da kurduk Tokat Merkezde.  Şu anda üye kayıtlarımızda başladı. Eski Anavatan partisinin bütün gönüllüleri, il ve ilçe başkanları şu anda akın akın gelmekte, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

ANAP 68 İLDE KURULUŞUNU TAMAMLADI

Türkiye genelinde 68 ilde kuruluş teşkilatlarını tamamladıklarını, kaydeden Özkan, “Biz Türkiye’nin bütünleştirici ve Türkiye’nin ayırt etmeyen ilk partisi olmaktan her zaman için gurur duyuyoruz. Bu yolda rahmetli önderimiz Turgut Özal‘ın yolunda hızlı bir şekilde Tokat ilimizden başlayarak tüm Türkiye’ye yatılan bir sevgi yumağı çerçevesinde hızlıca ilerleme yolundayız. Şu anda Türkiye genelinde 68 ilimizde kuruluş teşkilatlarımız tamamlandı. Haziran ayı sonuna kadar da bütün Türkiye’deki teşkilatlanmalarımızı bitireceğiz, 81 ilimizin hepsinde teşkilatlanmalarımızın hepsine Allah nasip ederse son vereceğiz. Bu yolda bizlerle olan bütün arkadaşlara da başarılar diliyorum, hepsine gönülden teşekkür ediyorum. Tokat’ta Anavatan partisi dediğimiz zaman herkesin yüzünde o eskiyi anımsatan bir gülümseme, o tonton amca denilen Turgut Özal’ın ruhu halen daha tebessümle anılıyor. İnsanlar halen o güzellikleri aklına getiriyor, bizim yanımızda yer almak için gayret gösteriyorlar. Şu anda ilçelerimizde eski ilçe başkanlarımız bizlerle irtibata geçmeye başladılar. Onlarla da tekrardan aktif görev almak isteyen bütün ilçe başkanlarını da tekrardan görevlerinin başına davet ediyorum çünkü biz Anavatan Partisi olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana Türkiye’deki bütün halkları el ele kol kola kucaklamış, birleştirici bir partiyiz. Sağı solu olmadan, Alevi, Çerkez, Laz, Kürt, Türk diye ayırt etmeden bütün Türkiye topluluklarını tek çatı altında toplayabilen bir partiyiz. O yüzden biz bizden öneki bütün misyonları görev biçip ileriye Tokat’ımızı ve Türkiye’mizi çok daha güzel vizyonlarda görmek için çabalayacak olan bir partiyiz. Bütün uğraşlarımız, emeklerimiz bu yönde olacak. Türkiye’yi kucaklayabilecek bir parti olarak geliyoruz ve eski bütün teşkilat personelimizi biz görevinin başına davet ediyoruz” dedi.

TOKAT’TA DESTEKLENEN PARTİ İLERLEYEN ZAMANDA AÇIKLANACAK

2019 yerel seçimlerine katılmayacaklarını söyleyen Özkan, seçimlerde destekleyecekleri parti ve adayı ilerleyen zamanlarda açıklayacaklarını belirterek, “Genel merkezimizle yapacağımız istişareler sonucunda biz Tokat’ta desteklediğimiz partimizi açıklayacağız. Bunu şu anda söylemek etik olmaz çünkü bütün başkan adaylarımız hepsi Tokat için mücadele ediyor. Bütün başkanlarımızın emekleri için hepsine teşekkür ediyorum. Şu anda bütün partilerle görüşmeye başladık. Parti başkanlarımız ziyaretlerimize geliyor, biz onların ziyaretlerine gidiyoruz. Hepsine misafirperverlikleri ve misafir oldukları için çok teşekkür ediyorum. Bizim Tokat’ta bir yönetimimiz var, yönetim gurubumuzun da alacağı karar ile bizde desteklediğimiz gönül verdiğimiz başkan adayımızı açıklayacağız onların yanlarında olacağız” diye konuştu.

“BİZ KARDEŞ OLARAK YOLA ÇIKTIK”

Toplantıda konuşan Anavatan Partisi Merkez ilçe Başkanı Alaattin Turgut birlik ve beraberlik mesajı vererek;  “Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda biz Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza inandık ve güvendik. Allah çıktığımız bu yolda bizi muvaffak eylesin. Amacımız birlik ve beraberlik hiçbir siyasi parti, kuruluş yada insanla bir kavgamız olmayacak bizim temel prensibimiz bu. Biz kardeş olarak yola çıktık. İçimizde diğer partilerden gelmiş olan arkadaşlar var. Sağ görüşlü, sol görüşlü Alevi, Sünni,Kürt, Çerkez’i var, hepimiz biriz, sloganımız birleşmek” dedi.

“GELEN TEPKİLER BİZİ GURURLANDIRIYOR”

Basın ve Medya Başkanı Şükrü Koçoğlu ise konuşmasında; “Bu yola bütün engelleri aşmak için çıktık. Anavatan partisinin şu andaki gücü birilerini rahatsız etmeye başladı. Daha kuruluş aşamasında dahi çevremizden gelen tepkiler gururlandırıcı nitelikte. İnanıyorum ki buradaki ekiple birlikte iktidar için adım adım hep birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.2.2019
Güncelleme Tarihi : 5.2.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar