BAKAN YARDIMCISI ERDİL;  “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE TÜRKİYE DÜNYA SIRALAMASINDA 6’NCI”

1.2.2019
565 kez Okunmuştur.

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil İZDES Değerlendirme Toplantısına katılmak için Tokat’a geldi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin uyuşturucu ile verdiği kararlı mücadele ile dünyanın 6’ıncı devleti olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan hizmet kalitesi ve memnuniyetin ölçülmesi, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimin geliştirilmesi, sahadaki görüş ve önerilerin doğru olarak merkeze iletilmesi, valiliklerdeki iyi uygulama örneklerinin paylaşılması amacıyla başlatılan İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) projesi kapsamındaki toplantı, Tokat Valiliği`nin toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Tokat Valisi Ozan Balcı ve kurum amirleri katıldı. Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Yardımcısı Erdil, Türkiye’nin geçtiğimiz yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde toplanan uyuşturucuların 2 katı uyuşturucu madde ele geçirdiklerini söyledi.

Bakan Yardımcısı Erdil; “Sayın Bakanımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve iradesiyle uyuşturucu mücadelesinde, uyuşturucu malzemelerine ilişkin çok yüksek operasyon kapasitesitaya konuldu. Bu geçen 1 yılda Avrupa’da toplanan toplam uyuşturucu materyallerinin 2 katı malzeme topladı Türkiye tek başına. Eroin, esrar, sentetik uyuşturucular bu malzemeler. Bu malzemelerden Türkiye Avrupa’nın bütün ülkelerinde toplananın 2 katı topladı. Malzeme toplama kapasitesinde ve uyuşturucu ile mücadele kapasitesinde Türkiye dünyada 6’incı sırada. Sadece geçen yıl 180 bin operasyon yapıldı. Bildiğiniz gibi Türkiye’de rekdüzeyde eroin yakalama operasyonları var. Bugün İstanbul’da 800 kilo, bundan bir hafta önce Erzurum’da 1 buçuk ton yani 1530 kilogram eroin, toplamda 22 ton sadece eroin yakalandı geçen bir yılda. Bu konuda Türkiye ilgili çalışmalarını kararlılıkla sürdürecek. Çünkü uyuşturucu önemli bir sorun. Bütün dünyada önemli bir sorun, Türkiye’nin de sorunu. Uyuşturucu aynı zamanda Türkiye’de uyuşturucu ticareti yoluyla terörü finanse ediyor. PKK terörünü finanse ediyor. Onun için Türkiye için uyuşturucu ile mücadele daha bir önemli. Çocuklarımızın ve geleceğimizin sağlığını sağlamanın ötesinde” dedi.

Basın toplantısı sonrasında Bakan Yardımcısı Erdil, İZDES toplantıları çerçevesinde düzenlenen ikinci bir toplantıda sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.

 

İZDES Çalışma Ziyareti kapsamın İlimize gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil`e, Jandarma Genel Komutanlığı Tuğgeneral Abdullah Koçum, Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yakup Eker, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ercan Turan, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Recep İnce, AFAD Daire Başkanı Mustafa Esin, İller İdaresi Genel Müdürlüğü İl Planlama Uzmanı (Raportör) Deniz Yıldırım, Strateji Geliştirme Başkanlığı VHKI (Raportör) Burak Çankaya, Jandarma Genel Komutanlığı J. Uzman Çavuş Hakan Okyay eşlik etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.2.2019
Güncelleme Tarihi : 1.2.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar