TOKAT İMAM HATİP LİSESİNDEN YEMENE UZANAN KARDEŞ ELİ

15.1.2019
1334 kez Okunmuştur.

 Tokat Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Lisesi öğrenci, öğretmen, idareci, veli iş birliği ile taraf Yemen açlıktan ölüyor, İnsanlığımız Ölmesin diye Türk Kızılay’ının başlattığı kampanyaya destek vermek amacıyla kermes düzenlendi.

 Okul Müdürü Mehmet Köprülü yaptığı açıklama “Tokat Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Lisesinde Öğretmenimiz Şule Aldemir ’in başkanlığında öğretmenlerimizinganize ettiği kermese öğrenci velileri evlerinde yaptıkları pasta, börek, tatlı, kek, yaprak sarması gibi ürünler gönderdi. Öğrenciler, öğretmenlerine, öğrenci arkadaşlarına stantlardaki ürünleri sattı. Okulumuzdaki tüm öğretmenler ve öğrenciler kampanyaya destek olmak için ürün satın aldılar. Kermeste 6 bin TL civarında para toplandı.

 Okulumuz Tokat’ın en eski ve köklü geçmişe sahip bir okuldur. Bizler öğrencilerimizle beraber inancımız gereği Dünyanın neresinde bir mazlum, bir ihtiyaç sahibi varsa onun inancına, ırkına bakmadan yardım elini uzatmaya gayret ediyoruz. Gecen Yıl iki dönemde iki kermes düzenlemiş, Birinin gelirini Şehit Ailelerine, diğerini de yine Kızılay yoluyla Arakandaki ihtiyaç sahiplerine göndermiştik.

 Bu yardım kermeslerini düzenleyerek öğrencilerimize yardım duygusu ve paylaşma duygusunu yaşamalarını ve bunu hayatlarında bir düstur olarak benimsemelerini istiyoruz.” dedi

 Okul Müdürü Mehmet Köprülü, “Buradan Yemene yardım kampanyasına destek olan Behzat ı Veli İmam Hatip Okuluna, Fahriye Arat İmam Hatip Ortaokuluna , Pazar İmam Hatip Ortaokuluna ve Almus İmam Hatip Ortaokuluna Yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere teşekkür ediyorum.

 Okullarımızın ve hayır severlerin katkıları ile Yapılan yardımlar toplam 12 000 TL olmuştur. Bizlerde okul olarak bu miktarı Yemene ulaştırması için Türk Kızılay’ına emanet ettik. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.” Diye konuştu

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.1.2019
Güncelleme Tarihi : 15.1.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar