“SEYİRTEPE`Yİ DAHA FAZLA SEYRETMEYECEĞİZ”

2.1.2019
608 kez Okunmuştur.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçirilen ve yaklaşık 4 yıldır da işletmesi yine TSO tarafından yürütülen Seyirtepe Tesislerinin faaliyete devam edip etmeyeceği, ilin üst düzey yöneticilerinin katılacağı toplantı ile belirlenecek.

3 Ocak 2019 Perşembe günü Seyirtepe Tesislerinde yapılacak toplantıya il protokolünün katılmasını çok önemsediklerini söyleyen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, yapımı ve işletme süresi boyunca 5 milyon liralık bir kaynak harcanan tesislerin sonraki süreçte işletilmesine devam edilip edilmeyeceğine Oda olarak tek başına karar vermenin doğru olmadığına dikkat çekerek, şehrintak değeri olan tesislerle alakalı son kararın, şehirde söz sahibi olan yöneticilerle birlikte verilmesinin daha doğru olacağını dile getirdi.

Başkan Çelik; Bilindiği gibi Seyirtepe Sosyal Tesisleri 4 yıl önce toplantı-yemek ve il dışından gelen misafirleri ve önemli konukları ağırlamak için yapılmış, Ticaret ve Sanayi Odasına yapımı ve işletme süresince yaklaşık 5 milyon liraya mal olmuş bir tesis. Bu kadar para harcanan bir tesisi kapatmak da, üyelerden aldığımız aidatlar ile işletme giderini karşılamak da bizlerin canını yakıyor, içimizi acıtıyor. Böyle bir tesisi tek başına TSO`ya bırakmanın yanlış olduğu düşüncesini katıldığımız her platformda dile getirmiştik. Bu tür tesislerin, kurumlarca şehrintak değeri olarak görülmesi gerektiğini yine yineliyve herkesin tesise sahip çıkmasını istiyoruz. Kısacası bu tesisi yaşatmalıyız diyoruz. Bu mahiyette; Tokat Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ile bir masada oturup en makul çözümü üretmeye çalışacağız. Görüşmede bir çözüm üretemezsek ise ne yazık ki tesisi kapatmak zorunda kalacağız. Seyirtepe Tesislerinin şehrintak değeri olduğunu düşündüğümüz için kararı da birlikte vermenin uygun olacağına inanıyoruz. Tokat TSO Seyirtepe Sosyal Tesislerimizle alakalı gerçekleşecek olan buluşmadan hayırlı bir sonuç çıkmasını umuyoruz şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.1.2019
Güncelleme Tarihi : 2.1.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar