BAŞKAN EROĞLU; “KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA AKTİF ROL OYNAMALI”

6.12.2018
776 kez Okunmuştur.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret etti.

Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerleri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, sınıfları tek tek dolaşarak hanımlarla sohbet etti. Başkan Eroğlu ayrıca, merkezdeki kadınların taleplerini de dinledi.

Kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlayan Başkan Eroğlu, “Demokrasi kültürümüzü daha da genişleten bu günde Türk Kadını tam 84 yıl önce seçme ve seçilme hakkını elde etti. Biz de Behzat Hanımeli ve Sanat Merkezi`mizde faaliyetlerini sürdüren kurs gören hanım kardeşlerimizi ziyaret ederek günlerini kutluyoruz. 5 Aralık 1934’te kadınlarımızın seçme ve seçilebilmelerinin önü açıldı. Kadınlarımız bizim başımızın tacı. Sizler bizim annelerimiz, bacılarımızsınız. Her daim sizlerin başarılarını takdir ediyve sizleri destekliyoruz. Özellikle son zamanlarda kadınlarımız hem iş hayatında hem de siyasi hayatta oldukça aktif rol oynuyorlar. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Artık kadınlarımızı milletvekili olarak, belediye başkanı olarak, muhtar olarak görüyoruz. İnşallah bu kadınların sayısı daha da artar. Biz hayatın her alanında kadınları aktif bir şekilde görmeyi arzu ediyoruz. Bu anlamda biz, sizlere müteşekkiriz. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin, iyi ki varsınız” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.12.2018
Güncelleme Tarihi : 6.12.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar