TOKAT’TA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

5.12.2018
233 kez Okunmuştur.

Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” programına katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci yaptığı konuşmada; ‘İnsanlar doğuştan ya da sonradan engelli olabilirler. Bu nedenle,  bizlere düşen engellilerin engelinitadan kaldıracak çözümler üretebilmektir. Hükümetimiz de engellilerimiz için sosyal, kültürel ve eğitim alanında gerekli düzenlemeleri yaparak uygulamaya koymuştur. Bizim şunu çok iyi bilmemiz gerekir ki, engelli olmak bir kader değildir. Engelli vatandaşlarımızı iyi bir şekilde eğiterek üretime sokabilmek hepimizin görevidir. Bu görevi yerine getirirken, acıma duygusu ile değil, onlara şefkatle ve anlayışla yaklaşmalıyız. Engellilerimizi üretime katkı sağlayan verimli bireyler haline getirmeliyiz.  Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sevdikleriyle birlikte engelliler gününü kutluyorum.’ dedi.

 

Protokol konuşmalarının ardından, Yavuz Selim Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu, Tokat Özel Eğitim Uygulama Okulu, Down Sendromu Tokat Derneği, Tokat Beyazay Derneği öğrencileri tarafından hazırlanan efe gösterisi, bayrak şiiri, jimnastik gösterileri, piyano dinletisi ve step gösterilerinin yapıldığı programda engelli vatandaşlarımız ve yakınları gönüllerince eğlendiler. 

 

Düzenlenen programa Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci,  Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, kurum kuruluş temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.12.2018
Güncelleme Tarihi : 5.12.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar