Sakat doğan kuzusu için mücadele veriyor

Tokat`ta ikamet eden Hasan Yaylı (30) iki gün önce yaylada ayakları sakat olarak doğan kuzusunun iyileşmesi için mücadele ediyor.

5.11.2018
388 kez Okunmuştur.

Tokat`ta ikamet eden Hasan Yaylı (30) iki gün önce yaylada ayakları sakat olarak doğan kuzusunun iyileşmesi için mücadele ediyor.

Merkeze bağlı Yayladalı Köyü`nde ikamet eden ve kent merkezinde Özel bir firmada boya teknisyeni olarak çalışan Hasan Yaylı altı ay önce heves ederek bir tane koyun aldı. Aldığı koyunu arkadaşının sürüsünün içerisine kattı. Altı ay sonra doğum yapan koyunun kuzu ön ayaklarından sakat olarak doğdu. Dün akşam saatlerinde arkadaşının koyunun doğum yaptı haberi üzerine koyununun yanına giden Yaylı kuzunun sakat olarak doğduğunu görünce kuzuyu alarak kent merkezine geldi. Kentte bir otelde düzenlenen programa katılan Veteriner Hekim Fatih Koç`a ulaşan Yaylı kuzusunu tedavi ettirmek içinaya getirdi. Kuzunun sakat olan ön ayakları bandaj ile sarılarak ilk tedavisi yapıldı. Daha sonra röntgen çekilerek tedavisine devam edilecek.

`KUZUM İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM`

Heves ederek bir tane koyun aldığını söyleyen Hasan Yaylı, “Oda doğum yaptı. Ancak doğuştan ön ayakları sakat çıktı. İnternetten veteriner ağabeyimizin numarasını buldum. Oda toplantıdaymış bizi kırmayarakadan ayrıldı ve kuzumuzun tedavisini yapacak. Kuzuma bir isim düşünmedim ama sürmeli gözleri olduğu için sürmeli diyebiliriz. Koyunun kuzuladı diye arkadaşları telefon etti. Yaylaya gittiğimde ise kuzum sakattı. Bende kuzuyu aldım Fatih beye getirdim. Fatih bey olmaz ise gerekirse devlet hastanesine gideceğiz. Bu kuzuma film çekilecek, ayakları alçıya alınacak düzelecek. Ben kuzum için tedavi ne gerekiyorsa yapacağım. İl dışı bile olsa Ankara, İstanbul bile olsa bu kuzuyu götürüp tedavisini yaptıracağım dedi.

Kuzunun anneden doğmasal olarak ayaklarının üzerine basamadığı şikayeti ile telefon geldiğini belirten veteriner hekim Fatih Koç ise;

Bizde bu yavrucağı kaderine teslim edemeyiz düşüncesi ile veteriner hekimlik andımızı yerine getirme amacıyla ne yapabilirizin uğraşısı içerisinde ayaklarındaki bu bozukluğu düzeltmek adına ilk olarak bandaja alacağız. Daha sonra film tetkikleri yapıldıktan sonra gerekirse ameliyata alınacak. Düzelmesi için elimizden geleni yapacağız şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.11.2018
Güncelleme Tarihi : 5.11.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar