MUHTARLAR GÖREVDEN ALINDI

Tokat`ta yol konusunda anlaşmazlık yaşayan merkeze bağlı Dedeli ve Yelpe köylerinin muhtarları, Valilik tarafından `dirlik ve düzeni sağlayamadıkları` gerekçesiyle görevden alındı.

20.10.2018
310 kez Okunmuştur.

Tokat`ta yol konusunda anlaşmazlık yaşayan merkeze bağlı Dedeli ve Yelpe köylerinin muhtarları, Valilik tarafından `dirlik ve düzeni sağlayamadıkları` gerekçesiyle görevden alındı.

VALİLİK İKİ MUHTARI GÖREVDEN ALDI

Olayın ardından Tokat Valiliği, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile Dedeli köyü muhtarı Mustafa Tosun ve Yelpe köyü muhtarı Şevki Çelik`in görevden alındığını açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: İlimiz merkez ilçeye bağlı Yelpe köyü muhtarı Şevki Çelik ve Dedeli köyü muhtarı Mustafa Tosun, Yelpe ve Dedeli köyleri arasında mevcut bulunan mera ve yol ihtilafları konusunda, emniyet ve asayişin bozulmasına sebebiyet verdikleri ve bu suretle 442 sayılı Köy Kanunu’nun 36`ıncı maddesinin 1`inci fıkrasında yazılı `Hükümet tarafından bildirilecek kanunları, nizamları köy içinde ilan etmek ve halka anlatmak ve kanunlar, nizamlar, talimatlar, emirler ile kendisine verilecek işleri görmek` ve 2`nci fıkrasında yazılı `Köyün sınırı içinde dirlik ve düzenliği korumak (asayişi korumak)` hükümleri kapsamında kendilerine verilen görevleri yerine getirmediklerinin tespit edilmesi üzerine, 18 Eylül 2018 tarihinde ilgili muhtarlar hakkında inceleme başlatılmış, müteaddit defa sözlü olarak ve 05 Ekim 2018 tarihinde de yazılı olarak uyarılmalarına rağmen görevlerini yerine getirmedikleri anlaşıldığından, İl İdare Kurulu’nun 16 Ekim 2018 tarihli ve 1265 sayılı kararı ve 17 Ekim 2018 tarihli Valilik Onayı ile 442 sayılı Köy Kanunu’nun 41`inci maddesi gereğince görevlerinden uzaklaştırılmışlardır.

`` PROTESTO İÇİN KENDİNİ YAKMAYA KALKTI

Yelpe ve Dedeli köylerinde muhtarlık görevine ise 1`inci sıradaki azalar atandı. Yelpe köyünde dün Musa B. (33), yol sorunun protesto için kamyonetinde kendini yakma girişiminde bulunmuş, jandarma ekipleri ikna etmişti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.10.2018
Güncelleme Tarihi : 20.10.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar