VALİ TORAMAN ÇİFTLİKTEN SOFRAYA SAĞLIKLI SÜT PROJESİ TANITIM VE EĞİTİM TOPLANTISINA KATILD

10.10.2018
389 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ömer Toraman, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) sunularak kabul edilen ve Tokat’ta uygulanacak olan ‘Çiftlikten Sofraya Sağlıklı Süt Projesi’ tanıtım ve eğitim toplantısına katıldı.

 

Süt hijyeni ve sağlıklı süt üretimi ile ilgili bilinç ve farkındalık oluşturmak, süt soğutma tanklarını anlık sürekli ve uzaktan takip etmek, yeni alınan soğutma tankları ile elde edilen sütün bozulmadan işleme tesislerine naklini sağlamak, süt üretimi ve üretilen sütün miktarını artırmak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan 265.500 TL. bedelli projenin tanıtım ve eğitim programı saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve projenin tanıtım sunumu ile başladı. Programın açılış konuşmaları Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Vali Dr. Ömer Toraman tarafından gerçekleştirildi.

 

Program 19 Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri; Dr. Gökhan İnat’ın Sağılan Sütün Hijyeni ve Muhafazası, Prof. Dr. Murat Fındık’ın Mastitisten Korunma Yöntemleri, Doç. Dr. Serhan Serhat Ay’ın Mastitis Tedavilerinde Güncel Yaklaşımlar konulu eğitim sunumlarının ardından sona erdi.

 

‘Çiftlikten Sofraya Sağlıklı Süt Projesi’ tanıtım ve eğitim toplantısına Vali Dr. Ömer Toraman, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sefa Tarhan, 19 Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Murat Fındık, Doç. Dr. Serhan Serhat Ay, Dr. Gökhan İnat, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, kurum müdürleri, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer, veteriner hekimler ve davetliler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.10.2018
Güncelleme Tarihi : 10.10.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar