ByLock`u izdivaç programı olarak kullanmışlar

10.10.2018
375 kez Okunmuştur.

Kırklareli`nde devam eden Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davası kapsamında deşifre edilen ByLock yazışmalarında, örgüt içerisinde evlendirilmek istenen kadın üyelerin kişisel bilgilerinin yer aldığı tespit edildi.

 

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahmesi`nce, silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla yargılanan, evlerden sorumlu abla olduğu ileri sürülen sanık D.C`nin, başka bir davada yargılanan sözde il ablası tutuklu sanık Suna Erkan ile ByLock yazışmaları deşifre edildi.

 

Örgüt içerisindeki bekar kadınların evlendirilmesi için gönderilen liste ile ilgili yazışmalarda D.C`nin, kişilerin isimlerinin yanı sıra yaş, fiziki özellikleri, memleketleri, mezhepleri ve örgüt içerisindeki görevlerini sıraladığı anlaşıldı.

 

D.C`nin, Erkan`a acil bir aday şeklinde gönderdiği bir yazısında da söz konu adaya ait kişisel bilgileri paylaştığı görüldü:

 

D.C`nin adaylara ilişkin yolladığı mesajlarda şu içerik çözümlemelerine ulaşıldı:

 

``Ad: S.. 1991, boy 1.60, kilo 48, memleket Tokat, İstanbul Türkçe öğretmenliği...``, ``Ad: G... 1985 doğumlu, boy 1.70, kilo 68, memleket ve ikamet İstanbul...``, ``1985 Maras? dog?umlu. Bilecik`te din kültürü ög?retmeni. Aile Maras?ta çiftçi, 1.78 boy, 80 kilo. Dog?al sessiz sakinta halli bir arkadaş``, ``Ad: Z... 1992 doğumlu, 1.68 boy, 70 kilo, memleket Balıkesir bölüm işletme ama çalışmıyor. Hoş bir arkadaş``, ``Ad: D... 1994 doğumlu, boy 1.58, 63 kilo, memleket Ardahan aile İstanbul`da. MYO`da BTM (bölge talebe mesulü), kolejde yardımcı öğretmenlik yapmış şakirt.``

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.10.2018
Güncelleme Tarihi : 10.10.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar