Tokat’ta karakucak güreşleri yapıldı

Tokat’ta 7’ncisi düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik Karakucak Güreşleri yoğun katılımla gerçekleşti.

8.10.2018
644 kez Okunmuştur.

Tokat’ta 7’ncisi düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik Karakucak Güreşleri yoğun katılımla gerçekleşti.

Kentte 7’ncisi düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik Karakucak Güreşleri Gümenek mesire alanında yapıldı. SpToto Teşkilat Başkanlığı, Tokat İl Özel İdaresi ve Tokat Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan müsabakalarda güreş severlerin geleneksel ağalık seçimleri büyük çekişmeye sahne oldu. Yarışmalarda, Erdal Polat, Erkan Er, Mehmet Meral, Çevreli Hüseyin Akbaş Güreşleri Ağası Ahmet Akçan ve Niksar güreşleri ağası Hasibe Yıldırım güreş ağası olabilmek için yarıştılar.  Ağalığı iş adamı Erdal Polat 75 bin lira para vererek kazandı. Güreşlere CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz,Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı  Metin Polat, TSO Başkanı Ali Çelik, Gençlik Spİl Müdürü Cemil Çağlar, iş adamları Hasan Hüseyin Koç, Ahmet Akcan, Erkan Kereste Erkan Er, Meral İnşaat  Mehmet Meral ve çok  sayıda güreş sever katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bu güzel günde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Güreş bizim ata sporumuz, geleneksel sporumuzdur. Nice nice pehlivanlar çıkarmış bir şehrin evlatlarıyız. Er meydanında bize bu zevki veren pehlivanlarımıza başarılar dileriz. Karakucak güreşlerinin bizim için önemli bir yeri vardır. Tokat’ta eskiden beri hertamda karakucak güreşleri yapılmaktadır. Bu geleneğin devamında katkısı olan herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Güreşlerde Baş pehlivanlığı finalde Hüseyin Kalaycı`yı yenen Samet Özarslan aldı. İkinciliği Hüseyin Kalaycı, üçüncülükleri Murat Solakcı ve Serhat Elvan aldılar.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.10.2018
Güncelleme Tarihi : 8.10.2018
SPOR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar