“GENÇ BAKIŞLARI HİZMETLERİMİZE YANSITMAK İSTİYORUZ”

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı hakkında basın açıklamasında bulundu.

8.10.2018
357 kez Okunmuştur.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı hakkında basın açıklamasında bulundu.

81 ilden gencin katılımı ile düzenlenecek olan çalıştay, 11-12-13 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Başkan Eroğlu, gençlerin fikir ve görüşlerini her zaman önemsediklerini ve belediye hizmetlerine gençlerin gözünden bakmak istediklerini belirterek, çalıştayın çok faydalı olacağına inandığını söyledi.

Başkan Eroğlu açıklamasının devamında şunları söyledi; “Bugün çok heyecan verici bir programın tanıtımı için bir araya geldik. Güzel ülkemizde, güzel şehrimizde hep beraberce birlikte yaşıyoruz. Derdimiz ülkemiz, vatanımız. Derdimiz, şehrimiz. Bizler, her anlamda büyüyen, gelişen, kalkınan ve her noktada önüne büyük hedefler koyan bir milletin evlatlarıyız. Bu manada biz de Tokat Belediyesi olarak bir taraftan çağa ayak uydurmaya, diğer taraftan fikir alışverişinde bulunmaya, yapacağımız her çalışma ve faaliyetlerde insanımızı yanımıza almaya gayret ediyoruz. Dört buçuk yıllık süreçte her anlamda insanlarımızın fikirlerini, görüşlerini almaya azami özen gösterdik. Tabii Türkiye’nin şu an en genç il belediye başkanı olmamız sıfatıyla da genç kardeşlerimize de her daim özel bir parantez açtık. Onlarla birlikte olmaya, beraber olmaya onlarla vakit geçirmeye, onların görüşlerini almaya her zaman dikkat ettik. Öyle bir dünyadayız ki teknolojinin, dijital platformun ve görüş önerilerin çok yoğun bir şekilde değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. İnsanlar değişiyor, zaman değişiyor, mekanlar değişiyve siz de bu yeniliklere göre yaptığınız işleri değiştirmek durumunda kalıyorsunuz. Biz her zaman kendimizi yenilemeye ve çalışmalarımıza vatandaşlarımızın gözünden bakmaya gayret ettik. Yapacağımız çalışma da bundan ibarettir”

“HİZMETLERİMİZE GENÇLERİN GÖZÜNDEN BAKACAĞIZ”

Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayının Tokat’a değer katacağını ifade eden Başkan Eroğlu; “Gençlerin gözünden belediyeciliğe, gençlerin gözüyle şehre bakalım istedik. Toplamda 8 genç kardeşimiz ile bu yönde bir çalıştay düzenledik. Çalıştay kapsamında ülkemizin her bir vilayetinden bir tane genç kardeşimizi Tokat’ta misafir edeceğiz. Tokat’ımız da dahil toplam 81 ilden gelen genç kardeşimizin gözünden Tokat’a bakalım diye düşündük. Biz sonuçta millet için çalışıyoruz. Vatandaşımız için varız. Vatandaşımızın en iyi hizmeti elde etmesi için varız. Bu çalıştaydan elde edeceğimiz genç bakışı hizmetlerimize yansıtalım istiyoruz. Bu konuda gençlerin gözünden belediyecilik nasıl olmalı, gençlerin geleceğin Türkiye’sinden beklentileri nelerdir, mahalli idareler ülke ekonomisine ne gibi katkı sağlar, yerel yönetimlerde gençlerin rolü neler olabilir, gençlere ulaşmak için ne gibi çalışmalar yapılabilir, sosyal medyanın yerel yönetimlerde etkisi nedir, Tokat’ın tanıtımındaki eksiklikler nelerdir gibi sorulara genç kardeşlerimizle beraber cevap arayacağız ve onlarla fikir alışverişinde bulunacağız. Onlara belediyemizin yaptığı hizmet alanlarını gezdireceğiz. Gençlerimiz için yaptığımız çalışmaları onlara tanıtacağız. Diğer yandan misafirlerimize Tokat’ın varlıklarını, değerlerini gösterip anlatacağız. Gençlerimize şehrimizin tarihi, kültürel ve doğal değerlerini aktaracağız. Bu çalıştayla beraber yaptığımız ve yapacağımız hizmetlere genç bakışla bakmış olacağız. Ben bu çalışmanın çok hayırlı ve güzel bir çalışma olacağını şimdiden görüyorum. Bu anlamda emeği geçen tüm kardeşlerime tek tek teşekkür ediyorum. Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.10.2018
Güncelleme Tarihi : 8.10.2018
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar